Odebírat novinky
Úvod Zprávy a aktuality V Dolní Moravě postaví multifunkční centrum za patnáct milionů

V Dolní Moravě postaví multifunkční centrum za patnáct milionů

V Dolní Moravě postaví multifunkční centrum za patnáct milionů
11. 1. 2019 / Autor: Dolní Morava Popisek: Sjezdovka v Dolní Moravě

Na jaře nebo v létě tohoto roku by měla začít v Dolní Moravě na Orlickoústecku stavba multifunkčního centra. V první etapě poskytne prodejnu, v těch dalších pak infocentrum, kavárnu a zázemí pro obecní úřad. Řekl to starosta Richard Novák.

„Chceme zlepšit služby v obci, dát lidem kvalitnější obchod, kavárnu, kde si mohou dát zákusek a posedět. Informační centrum zatím nemáme vůbec. Přidanou hodnotou je obecní úřad, narůstá nám agenda,“ řekl Novák.

Centrum vznikne z bývalé samoobsluhy

Multifunkční centrum vznikne v místě bývalé samoobsluhy z osmdesátých let, kterou obec nechá zbourat. Starosta doufá, že do příští zimní sezony už bude v provozu obchod s občerstvením. Prostory pronajme nájemci a z nájmu zaplatí další etapy.

„Do tří let snad dokončíme obecní úřad, informační centrum a kavárnu. Stávající objekt zbouráme, vychází to levněji a provozně to vychází také lépe,“ uvedl starosta.

Stavba za patnáct milionů

Investice přijde přibližně na patnáct milionů korun, od kraje obec dostala 1,17 milionu korun. Obec původně chtěla stavět návštěvnické centrum u Králického Sněžníku, ale neuspěla s dotacemi v česko-polském programu. Dolní Morava je rozvíjející se turistickou oblastí. Společnost Sněžník investuje do aktivit zimního i letního cestovního ruchu stovky milionů korun.

nyv

Hledáte inspiraci pro bydlení?

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVarchitect.com je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2021 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl