Odebírat novinky
Úvod Zprávy a aktuality V brněnské PRAZE pokřtí knihu o architektu Janu Dvořákovi

V brněnské PRAZE pokřtí knihu o architektu Janu Dvořákovi

V brněnské PRAZE pokřtí knihu o architektu Janu Dvořákovi
8. 3. 2019 / Autor: 4AM Forum for Architecture and Media Popisek: Obálka knihy

Proběhne křest knihy věnované praktické a teoretické činnosti brněnského architekta Jana Dvořáka působícího zejména v 70. a 80. letech minulého století. Ten se uskuteční v pátek 8.3. 2019 v kulturním prostoru PRAHA, Husova 18, Brno.

Na příkladu architekta Jana Dvořáka je v knize sledováno vnímání normalizační architektury dnes a vztah současné odborné i laické veřejnosti k autorským dílům vzniklým v době jiného politického režimu. Kniha navazuje na stejnojmenný výstavní projekt, který se konal na jaře roku 2017 na hradě Špilberk, ve vile Tugendhat a v kulturním prostoru PRAHA/Fórum pro architekturu a média.

Významní hosté

O koncepci knihy na křtu promluví její autoři, historička architektury Šárka Svobodová (4AM, FaVU) a grafický designer Jozef Ondrík (Studio Deep Throat). Účast přislíbili i ostatní spoluautoři: fotograf Zdeněk Porcal (Studio Flusser), architekt Jaroslav Sedlák (4AM, Fa VUT) a umělci Jakub Roček a Petr Jambor.

Obrazy v pohybu

Knihu vydala Fakulta výtvarných umění VUT v Brně a 4AM/Fórum pro architekturu a média. Publikace je výstupem řešení projektu Specifického vysokoškolského výzkumu, „Obrazy v pohybu – výzkum současného umění a architektury“.

red

Hledáte inspiraci pro bydlení?

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVarchitect.com je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2020 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu