Odebírat novinky
Úvod Architektura a urbanismus Urbanismus V bratislavskom Novom Meste pribudnú ďalšie dve lokality so stavebnou uzáverou

V bratislavskom Novom Meste pribudnú ďalšie dve lokality so stavebnou uzáverou

V bratislavskom Novom Meste pribudnú ďalšie dve lokality so stavebnou uzáverou
11. 3. 2019 / Autor: TASR Popisek: Kramáre

Bratislavské Nové Mesto pripravuje dve nové stavebné uzávery na Kramároch.

Týkajú sa lokalít Na Revíne a Vlárska, pre ktoré začína mestská časť spracovávať územné plány zón. Predmetné územia v súčasnosti reguluje len územný plán mesta z roku 2007. Stavebné uzávery má už vyhlásené pre lokality Biely kríž a Jelšová.

„Stavebná uzávera ochráni dané územia pred výstavbou do obdobia, keď budeme mať spracovanú a schválenú podrobnú reguláciu výstavby vo forme územného plánu zóny,“ hovorí starosta Nového Mesta Rudolf Kusý.

Rozhodnutím o stavebnej uzávere sa vo vymedzených zónach dočasne obmedzuje stavebná činnosť až do schválenia územného plánu zóny, najdlhšie však na čas piatich rokov.

„Stavebná uzávera nie je cieľom riadenia rozvoja územia, ale prostriedkom, ktorý vytvára podmienky na stabilizáciu súčasného stavu v území tak, aby mohol byť efektívne a účelne spracovaný územný plán zóny,“ poznamenáva Peter Vaškovič, novomestský vicestarosta a zároveň predseda komisie územného plánovania, urbanizmu a výstavby miestneho zastupiteľstva.

Nové Mesto má aktuálne schválených päť územných plánov zón, a to Podhorský pás, Koliba – Stráže, Koliba – Kamenné sady, Tehelná a Horný Kramer. Rozpracované sú tri územné plány zón, konkrétne pre Biely kríž, Mierovú kolóniu a Ľudovú štvrť. Pracuje sa aj na ďalších štyroch územných plánoch zón. Ide o lokality Horná Mlynská dolina, Nobelova, Zátišie – Hattalova a Jelšová – Kramáre.

Mestská časť taktiež pripravuje obstarávanie územného plánu Krahulčia a aktualizáciu územných zón, ktoré postupom času zastarali.

reality.etrend.sk

Hledáte inspiraci pro bydlení?

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVarchitect.com je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2021 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl