Odebírat novinky
Úvod Architektura a urbanismus Urbanismus V Brně postaví tramvajovou trať z Osové do bohunického kampusu

V Brně postaví tramvajovou trať z Osové do bohunického kampusu

V Brně postaví tramvajovou trať z Osové do bohunického kampusu
12. 3. 2019 / Autor: Wikimedia commons/ EmilZatopek~commonswiki Popisek: Detail tramvaje, ilustrační foto

Brno získalo dotaci přes jednu miliardu korun na stavbu tramvajové tratě z Osové do bohunického kampusu. Celkově má stát více než 1,4 miliardy korun. Vyčerpaná musí být do roku 2022 či 2023, ještě o tom není rozhodnuto. Do té doby má být také trať postavená, řekl na tiskové konferenci Miloš Havránek, generální ředitel dopravního podniku.

Trať, která se připravuje již několik let, bude měřit devět set metrů a z velké části povede tunelem, aby podjela Jihlavskou ulici. Cestování zjednoduší tisícům lidí, kteří denně míří do kampusu, který se bouřlivě rozvíjí v posledních patnácti letech. Denně do něj dojíždí kolem čtyřiceti tisíc lidí. Jsou zde univerzitní pracoviště, nákupní centrum, fakultní nemocnice i kancelářské budovy.

V budoucnu postaví i lanovku

„Máme vydané územní rozhodnutí a nyní ve výběrovém řízení hledáme zhotovitele, který zajistí i vydání stavebního povolení. Bohužel se řízení zdrželo na antimonopolním úřadě,“ řekl Havránek.

Dopravu by měla v budoucnu zajišťovat linka 8, která odbočí z bohunické tratě. U kampusu bude takzvané úvraťová konečná, která vyžaduje provoz obousměrných tramvají. V budoucnu se stále také počítá se stavbou lanovky do kampusu od pisárecké vozovny.

red

Hledáte inspiraci pro bydlení?

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVarchitect.com je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2020 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu