Odebírat novinky
Úvod Zprávy a aktuality Ústecký magistrát chce koupit a opravit bytový dům v Krásném Březně

Ústecký magistrát chce koupit a opravit bytový dům v Krásném Březně

Ústecký magistrát chce koupit a opravit bytový dům v Krásném Březně
15. 2. 2019 / Autor: Wikimedia commons/ RomanM82 Popisek: Krásné Březno, pohled z Mariánského vrchu

Ústecký magistrát plánuje koupit za více než čtyři miliony bytový dům v ulici 1. máje v Krásném Březně. Na opravu budovy, která je ve špatném stavu, by město mělo dostat dotaci. O koupi bylo rozhodnuto zastupitelstvem města na jednání.

Záchrana budovy je hlavním důvodem, kvůli němuž se město rozhodlo dům číslo 363/9 v ulici 1. máje koupit. Dům stojí v lokalitě, kde žijí problémové rodiny a do okolí se stahují narkomani. Předkladatel návrhu Pavel Tošovský poznamenal, že po rekonstrukci nechce do domu stěhovat lidi, kteří neumějí používat sprchu.

Jde o pomoc lokalitě

Tošovský zopakoval, že motivací by mělo být pomocí lokalitě. Někteří zastupitelé se obávají, že pokud město dům neodkoupí, udělá to za ně nějaká realitní společnost, která do domu přestěhuje další nepřizpůsobivé rodiny. Podle Karoliny Žákovské jsou však tyto obavy podle jejích dat liché.

Cena objektu je čtyři miliony padesát dva tisíc korun. Proti koupi byl ze všech přítomných pouze jeden zastupitel.

red

Hledáte inspiraci pro bydlení?

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVarchitect.com je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2021 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl