ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Architektura a development Architektura a urbanismus Města a urbanismus U Modřanské rokle postaví další domy

U Modřanské rokle postaví další domy

U Modřanské rokle postaví další domy
10. 12. 2018 / Autor: Crest Communications Popisek: Vizualizace projektu Rezidence Písková

Společnost CRESCON uvádí na trh nový projekt Rezidence Písková, který má vyrůst nedaleko Modřanské rokle v Praze 4. Architektonicky výrazný dům s padesáti pěti byty bude rozdělený do čtyř sekcí se samostatnými vchody. Projekt již získal pravomocné územní rozhodnutí. Jeho výstavba potrvá do roku 2021. 

Rezidenci Písková postavíme v atraktivní lokalitě blízko Modřanské rokle, která disponuje velmi dobrou dopravní dostupností do centra města i k vltavskému nábřeží s oblíbenou cyklostezkou. Líbit se zde bude jak aktivním sportovcům, tak rodinám s dětmi a starším párům, které touží po klidných procházkách v přírodě. Kromě výběru lokality jsme věnovali velkou péči také funkčnímu řešení dispozic jednotlivých bytů a volbě použitých materiálů i technického vybavení. Již v základním standardu se proto nachází autentické přírodní povrchy, například dřevěná podlaha a okna, nebo velkoformátové obklady,“ uvádí Jan Jerie, ředitel společnosti CRESCON

Energeticky úsporný bytový dům

Architektonický koncept energeticky úsporného bytového domu Rezidence Písková popisuje jeho autor, architekt Petr Holub z projekční společnosti Artprojekt Jihlava: „Objekt je rozčleněný do čtyř, pěti až šestipodlažních sekcí se samostatným vchodem, schodištěm a výtahem, z nichž dvě nižší sekce ustupují do pozadí. Jeho hlavní hmotu kryje bílá fasáda, která zajímavě kontrastuje s barevně i materiálově odlišenými pásy kolem balkonů a horních podlaží.“

Nový projekt nabídne přes padesát bytových jednotek v dispozicích 1+kk až 4+kk a velikostech do sto dvaceti čtyř metrů čtverečních. Ty má doplnit prostorná předzahrádka, balkon nebo terasa. Jeho obyvatelé budou mít k dispozici také parkovací stání umístěná ve dvou podzemních podlažích.

Spojení na dvě linky metra 

Jen pár kroků od domu se nachází zastávky autobusů se spojením na linky metra B a C i stanice tramvaje s přímým spojením do centra. Tato oblast nabízí také bohatou občanskou vybavenost, která zahrnuje mateřské a základní školy, polikliniku, restauraci, obchody nebo poštu, a mnoho míst k aktivnímu trávení volného času včetně cyklostezky vedoucí podél Vltavy a Modřanské rokle.

red

Doporučené pořady

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

TV Architect představuje...

TV Architect představuje...

TV Architect v regionech

TV Architect v regionech

U jednoho stolu

U jednoho stolu

Osobnosti současné architektury

Osobnosti současné architektury

Díla architektů a designérů

Díla architektů a designérů

Architekti nové generace

Architekti nové generace

Chátrající skvosty

Chátrající skvosty

Konference architektury

Konference architektury

Akademie navrhování interiérů

Akademie navrhování interiérů


Hledáte inspiraci pro bydlení?


© 2022 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu