Odebírat novinky
Úvod Zprávy a aktuality Trendem v exteriérovém stínění se stávají venkovní látkové rolety

Trendem v exteriérovém stínění se stávají venkovní látkové rolety

Trendem v exteriérovém stínění se stávají venkovní látkové rolety
2. 3. 2021 / Autor: Štěpánka Šulanová, foto: NEVA

Každým rokem roste poptávka po exteriérovém stínění. Lidé často volí venkovní žaluzie a rolety, v posledních letech ale roste popularita i venkovních látkových rolet, které jsou stále častější volbou architektů v Česku i v zahraničí.

I když trhu s exteriérovým stínění stále vládnou venkovní žaluzie, čím dál častěji se lidé shánějí po látkových roletách. Mnohdy totiž působí vizuálně lépe. „Látkové rolety jsou vizuálně jednotnější a z pohledu náročnosti na údržbu také bezpochyby praktičtější,” říká Roman Vrtiška z architektonického studia Vrtiška & Žák.

Látkové rolety seženete v několika variantách. Nejprodávanější jsou díky své odolnosti takzvané ZIPscreeny. Ty jsou vedeny ve vodicích profilech, a tak odolávají i velmi silnému větru. Někteří výrobci nabízejí ZIPscreeny až šest metrů vysoké nebo šest metrů široké, takže je možné jediným kusem látky zastínit velký prostor.

ZIPscreeny se kromě rodinných domů nebo komerčních budov hodí také na venkovní pergoly. U screenových rolet si můžete zvolit

  • provedení rolety
  • druh látky
  • propustnost světla
  • barvu látky
  • barvu profilů

Na trhu seženete ale i další typy látkových rolet, například s vedením lankem nebo na ruční ovládání. Jsou obvykle levnější než ZIPscreeny a mají mnohem nižší odolnost proti větru. 

Protože zájem o venkovní látkové rolety roste už několik let v řadě, někteří výrobci tak museli rozšířit svá portfolia. Například česká firma NEVA kromě venkovních žaluzií nově vyrábí i ZIPscreeny.

„V loňském roce více jak 40 % našich odběratelů kromě žaluzií poptávalo i jiné typy venkovního stínění. Tímto krokem jim vycházíme vstříc a rozšiřujeme sortiment, přesto ale zůstáváme věrni své specializaci a vyrábíme jen venkovní stínění,“ vysvětluje tento krok marketingový manažer NEVY Miloslav Matoušek.

NEVA nabízí venkovní látkové rolety ve dvou variantách: ZIP100 a ZIP135.

ZIP100

Má menší horní box i spodní profil, takže na budově nebo pergole působí spíš nenápadně.

ZIP135

Je robustnější roleta s větším horním boxem i spodním profilem, hodí se proto ke stínění větších prosklených ploch.

Psali jsme také:

Jaké jsou nejoblíbenější venkovní žaluzie? Rozhoduje hlavně barva, ale také tvar lamely

Venkovní žaluzie: jaký typ montáže navrhnout na stavbu?

Hledáte inspiraci pro bydlení?

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVarchitect.com je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2021 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu