CZ
  • EN
Více kanálů
Odebírat novinky
Úvod Zprávy a aktuality Olověný Dušan 2018, studentská cena letos již po pětadvacáté

Olověný Dušan 2018, studentská cena letos již po pětadvacáté

Olověný Dušan 2018, studentská cena letos již po pětadvacáté
26. 2. 2018 / Autor: Spolek posluchačů architektury
Olověný Dušan 2018, studentská cena letos již po pětadvacáté

Studentská cena za architekturu Olověný Dušan se bude letos konat již po pětadvacáté. Pořádá ji Spolek posluchačů architektury a probíhá ve dvou kategoriích. Automaticky se jí účastní každý řádný student Fakulty architektury ČVUT (FA ČVUT), který v zimním semestru daného ročníku odevzdá a vystaví ateliérový projekt. Slavnostní vyhlášení výsledků proběhne v nové budově Národního muzea 15. března letošního roku.

Kultovní soutěž o nejlepší studentské projekty a ateliéry je na FA ČVUT vypisována vždy v zimním semestru a probíhá v obou studijních oborech, tedy architektura a design. Studenti soutěží ve dvou kategoriích – nejlepší projekty a nejlepší ateliéry jako celek. Soutěžícím se automaticky stává každý, kdo v příslušném období odevzdá a vystaví ateliérový projekt, přičemž se započítávají i týmové projekty. Partnerem čtyřkolové soutěže je TV Architect.

Sošku Olověného Dušana (letošní nominace najdete zde) předává nezávislá porota složená z předních českých odborníků. V letošním roce to bude na slavnostním galavečeru v nové budově Národního muzea, který se uskuteční 15. března. Práce nominovaných i oceněných studentů a ateliérů pak budou od 2. dubna do 2. května 2018 vystaveny na náměstí Václava Havla v Praze.

Pozvání do poroty přijali: 

ARCHITEKTURA
Ing. arch. Martin Rössler (předseda)
Ing. arch. MgA. Barbora Šimonová
Ing. Marie Gelová
Ing. arch. Josef Smutný
MgA. Petr Dub Ph.D.

DESIGN
MgA. Jiří Přibyl (předseda)
MgA. Sofia Samareva
MgA. Michaela Tomišková

red

Další články na TV Architect:

Olověný Dušan poprvé v Národním muzeu

Kanál Spolek posluchačů architektury

Partneři

Odborní partneři

Mediální partneři

Kanály

Hledáte inspiraci na bydlení?

Chcete vědět, co se staví ve Vaší lokalitě a proč? TV Architect Vám přináší zpravodajství o plánování staveb a architektuře v ČR. Jsme kombinace online televizního kanálu, kterým proudí rozhovory s předními světovými i tuzemskými architekty a videa o nejzajímavějších projektech.
© 2018 TV Architect s.r.o. - Spojujeme svět architektury
Vytvořeno v Beneš & Michl