ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Zprávy a aktuality Ve Znojmě vznikne nová čtvrť s byty a zelení

Ve Znojmě vznikne nová čtvrť s byty a zelení

Ve Znojmě vznikne nová čtvrť s byty a zelení
26. 2. 2018 / Autor: Wikimedia Commons / Petr Novák / Popisek: Ilustrační foto, kostel sv. Mikuláše ve Znojmě

Společnost Nailis77 chce vybudovat v areálu staré znojemské nemocnice městskou čtvrť s polyfunkčními domy, byty a s veřejnou zelení. S informací dnes přišel Martin Navrkal, architekt a minoritní spoluvlastník areálu. Firma areál nedávno koupila od Jihomoravského kraje téměř za čtyřicet milionů korun. Společnost plánuje oblast revitalizovat a zapojit do městské struktury.

„Architektonicky a prostorově hodnotné budovy plánujeme ponechat jako výrazné body obnovovaného urbanismu. Areál, který byl po dlouhá desetiletí vyčleněn z městské struktury, se tak do ní znovu zapojí komunikačně, prostorově i funkčně. Vznikne atraktivní městská čtvrť, vzhledem ke své poloze jižně od centra města označovaná jako Znojmo-jižní město,“ uvedl Navrkal.

Výši nákladů ani harmonogram prací neřekl. „Nyní začínají práce na urbanistické koncepci areálu, která stanoví objemové a tvarové řešení zástavby a její dopravní a prostorové napojení na síť okolních ulic a zástavby. Teprve následně po vypracování a projednání urbanistických a územně-plánovacích projektů bude upřesněna náplň jednotlivých staveb,“ řekl a zároveň doplnil, že s ohledem na rozsah areálu, těsnou vazbu na historické centrum i na výjimečnost lokality firma počítá s větší časovou i odbornou náročností projektové přípravy.

V areálu dříve sídlila nemocnice, která se přestěhovala do nových prostor. Nemá ale dostatečnou kapacitu, a proto má ve starém areálu část provozu. Kupující se musel smluvně zavázat k nájmu pro nemocnici. V areálu je ještě léčebna dlouhodobě nemocných, která zůstala v majetku kraje.

Stará znojemská nemocnice je na okraji historické části města. Areál vymezují ulice Vídeňská, Dyjská a Na Kolbišti a je začleněný do památkově chráněného území.

red, ČTK

Další články na TV Architect:

Jihomoravský kraj zná své stavby roku

Doporučené pořady

TV Architect představuje...
Nový díl

TV Architect představuje...

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

Osobnosti současné architektury

Osobnosti současné architektury

Díla architektů

Díla architektů

Architekti nové generace

Architekti nové generace

Chátrající skvosty

Chátrající skvosty

U jednoho stolu

U jednoho stolu

TV Architect v regionech

TV Architect v regionech

Konference architektury

Konference architektury

Akademie navrhování interiérů

Akademie navrhování interiérů


Hledáte inspiraci pro bydlení?


Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVarchitect.com je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2021 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu