Odebírat novinky
Úvod Zprávy a aktuality Společnost Fenix Group se zúčastní světové výstavy EXPO 2020 v Dubaji

Společnost Fenix Group se zúčastní světové výstavy EXPO 2020 v Dubaji

Společnost Fenix Group se zúčastní světové výstavy EXPO 2020 v Dubaji
1. 7. 2019 / Autor: Fenix Group Popisek: Budova Fenix Office center postavená ve standardu 2020

Vytápí Zlatou uličku na Pražském hradě i Červený kostel v Brně. Společnost Fenix Group představí české technologie na EXPO 2020 v Dubaji. Výstava se bude konat od 20. 10. 2020 do 10. 4. 2021.

Fenix Group je největším tuzemským výrobcem a prodejcem elektrických topných systémů. Jedná se o českou společnost, která je na trhu od roku 1990. Specializuje se na podlahové a stropní topné fólie, topné kabely, rohože a systémy protiúrazové ochrany, sálavé topné panely a přímotopné elektrické konvektory.

Úsporná a efektivní energie

Technologie Fenix Group využívá velké množství budov. Například Červený kostel v Brně používá vysokoteplotní a nízkoteplotní panely, které pracují na principu infračerveného sálavého vytápění. Teplo v podobě infračerveného záření neohřívá vzduch, ale volně jím prochází a ohřívá až povrch předmětů, na které dopadá. Tento princip je obvykle využíván ve velkoprostorových objektech, jako jsou různé haly, dílny, sklady, výrobní provozy a podobně.

Nízkoteplotní panely, instalované přímo v lavicích, tak zespod ohřívají návštěvníky kostela. Panely jsou zapojené tak, aby bylo možné zapínat jednotlivé řady lavic postupně. Tepelná energie je využita s maximální možnou účinností a je efektivní a úsporná.

Rekonstrukce a nová expozice

V roce 2011 byla nově zpřístupněna Zlatá ulička Pražského hradu. Rekonstrukce trvala rok a hlavním účelem byla oprava zastaralé kanalizace, která ohrožovala statiku jednotlivých budov. Zlatá ulička po rekonstrukci nabízí kromě opravených barevných drobných domků novou stálou expozici, která přibližuje život v Uličce ve všech obdobích její existence.

Elektrické podlahové vytápění si vyžádala Správa Pražského hradu. Jedním ze základních předpokladů rekonstrukce bylo zachování původního vzhledu domků bez výraznějšího zásahu do konstrukcí budov. Nežádoucí bylo i vytváření dodatečného zázemí pro zdroje tepla. Z důvodu zajištění statiky byla v jednotlivých domech provedena úplná rekonstrukce podlah.

Představí dva exponáty

Fenix Group bude reprezentovat Českou republiku v zahraničí. Společnost se stala oficiálním partnerem české účasti na EXPO 2020 v Dubaji. Spojené arabské emiráty zadaly téma "Connecting Minds, Creating the Future," což v češtině znamená spojování myšlenek a vytváření budoucnosti. V rámci rotační expozice, která se bude konat po celý březen příštího roku, vystaví Fenix Group dva exponáty na téma Česká energie.

Prvním z eponátů bude model domu ve standardu 2020 jako aktivního prvku energetické soustavy, na kterém představí energetický koncept by Fenix. Druhým exponátem bude akumulační stanice AES 10 od společností AERS s.r.o., která je již druhým rokem součástí skupiny FENIX. Po celou dobu výstavy, která se bude konat od 20. 10. 2020 do 10. 4. 2021, také zapůjčí Českému pavilonu umělecký exponát zhotovený vizuálním umělcem Jakubem Neprašem „Energie Fénix.“

Více se o společnosti dozvíte v profilu na TV Architect.

lan

Hledáte inspiraci pro bydlení?

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVarchitect.com je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2021 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl