Odebírat novinky
Úvod Architektura a urbanismus Urbanismus Soutěž Stavby s vůní dřeva: Je to materiál budoucnosti

Soutěž Stavby s vůní dřeva: Je to materiál budoucnosti

Soutěž Stavby s vůní dřeva: Je to materiál budoucnosti
Autor: Nadace dřevo pro život Popisek: Vítězné návrhy staveb

Proběhla studentská architektonická soutěž nazvaná Stavby s vůní dřeva. Ústřední myšlenkou letošního šestého ročníku bylo, že dřevo je budoucností pro další generace. Zúčastnilo se celkem šedesát tři studentů z deseti českých a slovenských fakult. Ti vytvořili a přihlásili dohromady padesát jedna soutěžních děl. Vyhlášení proběhlo v Brně v budově Uměleckoprůmyslového muzea.

Tradičním organizátorem soutěže je Nadace dřevo pro život, která podporuje dřevo jako obnovitelnou surovinu pro každodenní využití. Cílem klání je motivovat studenty vyšších a vysokých odborných škol, aby nejen ve svých školních pracích používali dřevo.

Záštitu nad kláním mladých adeptů architektury převzala ministerstva průmyslu a obchodu a také školství, mládeže a tělovýchovy. Zúčastnilo se množství fakult vysokých škol z Česka i ze Slovenska, které se zabývají architekturou, stavebnictvím a lesnictvím.

V letošním ročníku se soutěžilo ve dvou kategoriích, a to Dřevěné stavby - maléDřevěné stavby - velké. Šestičlenná odborná porota v čele s Jiřím Kolibou, vrchním ministerským radou Sekce průmyslu, podnikání a stavebnictví MPO, vybrala v každé kategorii jednoho vítěze. Druhý vítěz pak vzešel z hlasování veřejnosti. Svá ocenění pak dvěma výtvorům udělili také dva ze sponzorů soutěže.

Letošní motto: Dřevo je naše budoucnost

Každým rokem vyhlašovatelé soutěže určují i její téma. Letos znělo „Dřevo je naše budoucnost”. Studenti proto měli své stavby propojit s touto myšlenkou. Ve svých návrzích tak kladli důraz na obnovitelnost dřeva coby stavebního materiálu. Zároveň se snažili zhostit myšlenky, že dřevo je budoucností pro další generace, a hledali způsob, jak přistupovat k architektuře s ohledem na udržitelný rozvoj.

nyv

Hledáte inspiraci pro bydlení?

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVarchitect.com je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2021 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl