CZ
  • EN
Odebírat novinky
Úvod Zprávy a aktuality Kdo bude Architektem roku 2018? Ukáže se dnes večer v Praze

Kdo bude Architektem roku 2018? Ukáže se dnes večer v Praze

Kdo bude Architektem roku 2018? Ukáže se dnes večer v Praze
11. 9. 2018 / Autor: earch.cz Popisek: K členům poroty Architekta roku 2018 patří také Ing. arch. MArch Adam Gebrian
Kdo bude Architektem roku 2018? Ukáže se dnes večer v Praze

Dnes budou vyhlášeny výsledky soutěže Architekt roku 2018. Jejím cílem je poukázat na význam role architektů ovlivňujících život kolem nás. V letošním ročníku porota vybírala z šestnácti nominací.

Jednomu z pěti nominovaných tvůrců či ateliérů bude dnes udělena cena Architekt roku 2018. Čestný titul se každoročně udílí osobnosti vynikající v oblasti architektury, a která se významně podílí na jejím dobrém jméně. Ocenění se předává v rámci stavebního veletrhu For Arch, a má tak zdůraznit úzkou profesní spojitost mezi stavebníkem a architektem. Finalisty jsou sdružení CBA, které tvoří Miroslav Vodák a Tomáš Zdvihal, architekti Zdeněk Fránek, Petr Hájek a Petr Hlaváček a studio Mjölk architekti.

Cenu vypisuje společnost ABF, která chce jejím prostřednictvím poukázat na význam a důležitost role architektů ovlivňujících kvalitu života a kulturní rozvoj společnosti. Cena se dnes večer bude předávat v prostorách Camp (Centrum architektury a městského plánování) v Praze.

Šestnáct nominací

Letošní porota posuzovala šestnáct nominací, mezi nimiž se vedle finalistů objevili Emil Přikryl, Martin Rajniš, Marek Štěpán, David Kraus, Leoš Válka nebo Roman Koucký. Jde především o projektující architekty, ale i o teoretiky, kurátory, vydavatele, pedagogy a další podporovatele architektury.

Cenu nemusí vždy dostat aktivní architekt - loňská vítězka Kateřina Šedá se zabývá tím, co se označuje jako sociální architektura. Zaměřuje se na práci s lidmi, ve svých projektech zaměstnává desítky i stovky osob. Porota její ocenění odůvodnila tím, že smyslem architektury je poskytovat prostorový rámec pro nejrůznější projevy života.

O soutěži se dočtete víc v článku TV Architect Soutěž Architekt roku 2018 zná pět finalistů.

ČTK, nyv

Partneři

Odborní partneři

Mediální partneři

Kanály

Hledáte inspiraci na bydlení?

Chcete vědět, co se staví ve Vaší lokalitě a proč? TV Architect Vám přináší zpravodajství o plánování staveb a architektuře v ČR. Jsme kombinace online televizního kanálu, kterým proudí rozhovory s předními světovými i tuzemskými architekty a videa o nejzajímavějších projektech.
© 2019 TV Architect s.r.o. - Spojujeme svět architektury
Vytvořeno v Beneš & Michl