Odebírat novinky
Úvod Zprávy a aktuality Revoluční ulici v centru Prahy čeká proměna

Revoluční ulici v centru Prahy čeká proměna

Revoluční ulici v centru Prahy čeká proměna
22. 11. 2017 / Autor: Nina Fibigerová

Praha chce zadat architektonickou studii na proměnu Revoluční ulice, jedné z významných dopravních spojnic i obchodních ulic v centru Prahy. Institut plánování a rozvoje Prahy (IPR) vybere projektanta v soutěži. Revoluční ulicí projede denně 10 000 aut, z velké části se jedná o tranzitní dopravu, uvedla zástupkyně primátorky Petra Kolínská. Město chce nyní ulici zpříjemnit pro chodce, kterých se tu díky obchodnímu domu Kotva, nákupnímu centru Palladium a mnoha veřejným institucím pohybuje také hodně. Studie se zaměří na piazzettu před obchodním domem Kotva, na  Revoluční ulici v celé délce, na předmostí Štefánikova mostu a na náplavky u Vltavy. Město chce rozšířit chodníky, vybudovat cyklostezky a přidat stromy. Studie také vyhodnotí návrh postavit v parčíku u Štefánikova mostu galerii Zlaté vejce. Studie, která bude stát zhruba 650 000 korun, by měla být hotová do května příštího roku. Město doufá, že se podaří revitalizaci dokončit v roce 2019.

Hledáte inspiraci pro bydlení?

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVarchitect.com je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2021 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl