Odebírat novinky
Úvod Architektura a urbanismus Urbanismus Rekonstrukce Slovenské národní galerie se protáhne, audit má ukázat důvod

Rekonstrukce Slovenské národní galerie se protáhne, audit má ukázat důvod

Rekonstrukce Slovenské národní galerie se protáhne, audit má ukázat důvod
7. 1. 2019 / Autor: Wikipedia.org/ Martin Poehl Popisek: Slovenská národní galerie

Rekonstrukce Slovenské národní galerie (SNG) se protáhne a nebude dokončena podle původních plánů v roce 2019, ale údajně ani v roce 2020. „Práce nepostupují podle mých představ ani představ těch, kteří před lety přišli s úmyslem rekonstruovat SNG,“ řekla Ľubica Laššáková, ministryně kultury SR.

Podle medializovaných informací zdržení způsobily několik nečekané okolnosti během rekonstrukce spojené s dostavbou nových částí areálu národní galerie. Laššáková chce určit další postup podle výsledků auditu, který resort kultury v SNG v polovině prosince spustil.

Kde je kámen úrazu

„I když to není zrovna příjemné, když někam musíte poslat auditory, jen seriózní audit ukáže, kde je kámen úrazu, jak se zachází s projektem, jak se postupuje při veřejných zakázkách," argumentovala ministryně.

Je si vědoma, že veřejnost očekává zintenzivnění procesů, a to nejen při rekonstrukci SNG, ale i při obnově Krásnej Hôrky. „Snažíme se co nejrychleji napravit stav, který jsme v případě tohoto projektu při mém nástupu našli. Mohu říci, že dnes už máme k dispozici velkou část důležitých dokumentů v rámci povolovacích řízení,“ uvedla ministryně.

Přinesou studenti nový vítr?

„Máme podepsanou i smlouvu se Slovenskou technickou univerzitou a fakultou architektury, její studenti by měli přinést nový vítr při nutném přepracování projektové dokumentace,“ dodala.

V roce 2019 chce resort spustit zakázky na dodavatele obnovy parkoviště a spodních prostorů a následně rekonstrukce dolní a střední části hradu. V areálu horního hradu se stále realizuje archeologický výzkum.

nyv

Hledáte inspiraci pro bydlení?

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVarchitect.com je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2021 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl