Odebírat novinky
Úvod Zprávy a aktuality Radovan Vítek koupil dostihové závodiště ve Velké Chuchli

Radovan Vítek koupil dostihové závodiště ve Velké Chuchli

Radovan Vítek koupil dostihové závodiště ve Velké Chuchli
22. 12. 2017 / Autor: Wikimedia Commons

(Krátká zpráva) Majitel realitní skupiny CPI Property Group Radovan Vítek ovládl pražské dostihové závodiště ve Velké Chuchli. Jeho rodina získala za nezveřejněnou cenu majoritní podíl (93,6 procenta) ve společnosti Turf Holding, která vlastní budovy a část pozemků na závodišti a prostřednictvím dalších firem pořádá dostihy. Z tiskové zprávy, kterou dnes uveřejnil tiskový mluvčí skupiny Jan Burian, vyplývá, že Vítek chce v Chuchli zachovat dostihy a nově se chce zaměřit také na parkur. "Během příštího roku představíme novou vizi chuchelského závodiště, ze kterého chceme vybudovat velký a moderní jezdecký areál, který by se plně vyrovnal podobným areálům ve světě," uvedla Vítkova manželka Marie Vítková. Do areálu chce Vítkova rodina investovat stovky milionů, plánuje modernizaci dráhy pro rovinné dostihy, vybudování nového parkurového závodiště a modernizaci zázemí pro koně, jejich majitele i pro diváky. Většina pozemků pod závodištěm dosud patří státu. Podle informací ČTK tehdejší ministr zemědělství Marian Jurečka v listopadu řekl, že státní majetek v rámci dostihového závodiště se prodávat nebude. Podle dnešní tiskové zprávy ale Vítkovi podmínili investice do závodiště právě vyřešením majetkových vztahů k pozemkům. 

(nif)

Další články na TV Architect:

CPI PG se vrací k developmentu, kupuje pozemky pro rezidenční výstavbu

Hledáte inspiraci pro bydlení?

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVarchitect.com je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2021 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl