Odebírat novinky
Úvod Zprávy a aktuality Quo vadis české stavebnictví? Ukáže se na setkání lídrů

Quo vadis české stavebnictví? Ukáže se na setkání lídrů

Quo vadis české stavebnictví? Ukáže se na setkání lídrů
13. 5. 2019 / Autor: Wikimedia commons/ Hugo Popisek: UKB-Stavba-SIMU-2019-4, ilustrační foto

Nejnovější odhady vývoje stavebnictví podle ředitelů více než stovky stavebních firem zveřejní dnes analytická společnost CEEC Research na Setkání lídrů českého stavebnictví v Praze. Podle poslední analýzy z prvního čtvrtletí stavbaři očekávali pro letošek meziroční růst stavebnictví o 3,2 procenta. Na setkání je pozváno několik ministrů, kterých se stavebnictví týká.

Diskutovat budou o připravovaných investicích ve veřejných stavebních zakázkách v dopravní infrastruktuře či v pozemním stavitelství. Součástí bude udělení ceny TOP Stavební firma za rok 2018. Prvenství obhajuje Strabag.

Ministři a ministryně

Na dnešní setkání jsou pozváni ministryně financí Alena Schillerová, ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček, ministr životního prostředí Richard Brabec a ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová.

České stavebnictví v prvním čtvrtletí meziročně vzrostlo o 2,3 procenta. Hlavní zásluhu na tom mělo inženýrské stavitelství, které je z velké části tvořené výstavbou dopravní infrastruktury. Tato část stavebnictví stoupla o 6,5 procenta. Za celý loňský rok stavebnictví vzrostlo o 9,2 procenta, nejvíce od roku 2003.

Čtk, nyv

Hledáte inspiraci pro bydlení?

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVarchitect.com je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2021 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl