Odebírat novinky
Úvod Architektura a urbanismus Urbanismus Průmyslový palác v Praze má být konečně zrekonstruován

Průmyslový palác v Praze má být konečně zrekonstruován

Průmyslový palác v Praze má být konečně zrekonstruován
Autor: Wikimedia commons/ Tony Hisgett Popisek: Průmyslový palác v Praze

Pražský magistrát vypsal veřejnou zakázku na dlouho plánovanou dostavbu a rekonstrukci Průmyslového paláce na Výstavišti. Finančně se má projekt pohybovat v odhadované hodnotě 1,25 miliardy korun. Vyplývá to z věstníku veřejných zakázek.

Pražští zastupitelé o vypsání zakázky rozhodli začátkem letošního září. Projekt počítá se stavbou repliky zničeného levého křídla a vybudováním nového zázemí, technických prostor a podchodu ke Křižíkově fontáně. Levé křídlo paláce zničil v roce 2008 požár.

Záleží na novém vedení

Nyní bude záležet na tom, zda nové vedení hlavního města nebude chtít projekt dostavby změnit. S pracemi by se mohlo začít příští rok, tedy jedenáct let po požáru. Střechu paláce loni poškodila vichřice.

Projekt opravy se snaží co nejvíce zachovat původní podobu stavby z roku 1891, kdy byl palác otevřen. Kromě toho počítá s dobudováním dalšího zázemí a technickými úpravami památkově chráněného objektu.

Jaké mají přijít změny

Novinkou bude například podchod pod levým křídlem paláce, kterým se bude možné od vchodu nebo z foyer dostat ke Křižíkově fontáně. V původním plánu bylo vybudovat podchod i pod pravým křídlem, kvůli námitkám památkářů z toho však sešlo a podzemní pasáž bude pouze pod nově dostavěným křídlem. Pod ním má být také postaven nový suterén s prostory pro zázemí či sociální zařízení. Interiéry paláce by měly z větší části zůstat bez změny.

nyv

Hledáte inspiraci pro bydlení?

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVarchitect.com je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2020 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu