Odebírat novinky
Úvod Revitalizace a rekonstrukce Brownfield Developer T.E. koupil areál bývalých bubenečských papíren

Developer T.E. koupil areál bývalých bubenečských papíren

Developer T.E. koupil areál bývalých bubenečských papíren
27. 3. 2019 / Autor: Crest Communications Popisek: Současný stav papíren Bubeneč

Česká developerská společnost T.E. koupila areál bývalých bubenečských papíren v Praze 6. Prodávajícím byla společnost Sturgis, developerem projektu měla být původně společnost Linkcity z francouzského koncernu Bouygues. Cena se pohybovala v řádu nižších stovek milionů, sdělila dnes ČTK mluvčí skupiny T.E. Adéla Vaverová. Podle ní chce firma v areálu postavit byty a komerční prostory za 2,8 miliardy korun. Stavět hodlá začít v roce 2021.

 „Areál starých papíren se nachází vedle Stromovky, u řeky a s výhledem na Troju. Navíc s historickými budovami, které bychom rádi zachovali. Samozřejmě podle jejich stavu. S ohledem na lokalitu předpokládáme, že se budeme soustředit na rodinné bydlení s většími byty, doplněné o obchody, menší kanceláře i prvky občanské vybavenosti,“ uvedl partner skupiny T.E. Martin Hubinger. Developer počítá také s velkými plochami zeleně. Areál má rozlohu přes padesát tisíc metrů čtverečních.

Tři tisíce nových bytů

Developerská skupina T.E. vznikla v roce 2014. Pořízení bývalé papírny v Bubenči je co do rozlohy pozemku dosud největší akvizicí společnosti. Loni koupila pozemky na pražském Jarově a ve Starém Lískovci v Brně. Dosud dokončila bytové projekty Barrandovská zahrada v Praze 5, Truhlárna v Praze 6 a Milhouse v Brně. Aktuálně má ve výstavbě projekty Sakura v Praze 5 a Bleriot v Praze 9. V přípravě má několik dalších projektů, ve kterých chce postavit zhruba tři tisíce bytů.

čtk, nyv

Hledáte inspiraci pro bydlení?

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVarchitect.com je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2021 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl