Odebírat novinky
Úvod Zprávy a aktuality Praha novelizovala stavební předpisy. Má tak být jasnější, kde se dá stavět

Praha novelizovala stavební předpisy. Má tak být jasnější, kde se dá stavět

Praha novelizovala stavební předpisy. Má tak být jasnější, kde se dá stavět
23. 6. 2020 / Autor: Romana Landová, TZ. Rada hlavního města na novele pracuje minulého roku. Foto: Pixnio.com, ator: Tom

Pražské stavební předpisy (PSP), které stanovují požadavky na využívání území a technické požadavky na stavby, prochází technickou novelou. Rada hlavního města schválila na pondělím zasedání novelu PSP, která zmírňuje riziko odlišného výkladu zastavitelnosti území.

Rada hlavního města už na konci loňského roku uložila vypracovat návrh na technickou novelu PSP s cílem upravit ustanovení Členění území podle zastavěnosti a zastavitelnosti tak, aby byla vyloučena možnost odlišného výkladu. Na ní se přišlo při projednávání Metropolitního plánu v létě 2018.

Novela upravuje detailní popis pojmů a nedovoluje různé výklady, jelikož nová textace je nově jednoznačná. „V Pražských stavebních předpisech upřesňujeme pojmy jako zastavěnost, zastavitelnost a nezastavěnost ve vztahu k pojmosloví ve stavebním zákoně. Díky tomu se teď vyhneme různým interpretacím a odstraníme tím skuliny, které by někdo mohl použít při plánované výstavbě,“ komentuje novelu Petr Hlaváček, první náměstek primátora.

Novelizované PSP také budou moci v budoucnu společně s Metropolitním plánem korigovat nešťastné vymezení zastavěného v území. „Kdybyste se v tuto chvíli podívali například na Divokou Šárku z pohledu stavebního zákona, uvidíte, že se jedná o zastavěné území neboli intravilán. Právě technická novela PSP ruku v ruce s budoucím Metropolitním plánem tento nesoulad mezi právním a skutečným stavem umí odstranit. Dalo by se říci, že Divokou Šárku „navracíme zpět“ krajině,“ popisuje Ondřej Boháč, ředitel Institutu plánování a rozvoje hl. města Prahy (IPR).

Psali jsme také:

Rekonstrukce Holešovické tržnice pokročila. Praha má k dispozici projekty na revitalizaci objektů

Praha představila vzhled dalších tří stanic metra D

Hledáte inspiraci pro bydlení?

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVarchitect.com je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2020 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu