Odebírat novinky
Úvod Zprávy a aktuality Praha má ode dneška novou pasáž

Praha má ode dneška novou pasáž

Praha má ode dneška novou pasáž
8. 12. 2017 / Autor: Euclide Invest

(Krátká zpráva) Dnes ráno se otevřela pasáž spojující Jungmannovu, Vladislavovu a Purkyňovu ulici. Nový průchod zkrátí cestu z Vodičkovy ulice ke stanici metra Národní třída. Stavební úřad překvapivě udělil rozhodnutí o kolaudaci o dva dny dříve, řekl ČTK mediální zástupce investora, firmy Euclide Invest, Jiří Bubla. Slavnostní otevření pasáže v nově zrekonstruovaném Paláci Rosetta je naplánováno na leden. Zmodernizovaná budova ve stylu art deco nově nabídne apartmány, kanceláře i obchody. Rekonstrukci a dostavbu se zachováním původní fasády navrhl architekt Martin Ibl.

Hustá síť pasáží a průchodů, z nichž většina vznikla v první polovině 20. století, je typicky pražským fenoménem. Některé jsou známé díky v nich umístěným divadlům (pasáž Adria a Divadlo Bez zábradlí nebo stejnojmenné divadlo v pasáži Rokoko), obchodům a restauracím. Pasážemi si také lze zkrátit cestu centrem a vyhnout se davům na ulici. Z Jungmannovy ulice můžete například projít pasáží Teta do Františkánské zahrady a další pasáží v paláci U Stýblů se dostat až na Václavské náměstí.

(nif)

Hledáte inspiraci pro bydlení?

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVarchitect.com je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2021 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl