CZ
  • EN
Odebírat novinky
Úvod Zprávy a aktuality Praha má ode dneška novou pasáž

Praha má ode dneška novou pasáž

Praha má ode dneška novou pasáž
8. 12. 2017 / Autor: Euclide Invest
Praha má ode dneška novou pasáž

(Krátká zpráva) Dnes ráno se otevřela pasáž spojující Jungmannovu, Vladislavovu a Purkyňovu ulici. Nový průchod zkrátí cestu z Vodičkovy ulice ke stanici metra Národní třída. Stavební úřad překvapivě udělil rozhodnutí o kolaudaci o dva dny dříve, řekl ČTK mediální zástupce investora, firmy Euclide Invest, Jiří Bubla. Slavnostní otevření pasáže v nově zrekonstruovaném Paláci Rosetta je naplánováno na leden. Zmodernizovaná budova ve stylu art deco nově nabídne apartmány, kanceláře i obchody. Rekonstrukci a dostavbu se zachováním původní fasády navrhl architekt Martin Ibl.

Hustá síť pasáží a průchodů, z nichž většina vznikla v první polovině 20. století, je typicky pražským fenoménem. Některé jsou známé díky v nich umístěným divadlům (pasáž Adria a Divadlo Bez zábradlí nebo stejnojmenné divadlo v pasáži Rokoko), obchodům a restauracím. Pasážemi si také lze zkrátit cestu centrem a vyhnout se davům na ulici. Z Jungmannovy ulice můžete například projít pasáží Teta do Františkánské zahrady a další pasáží v paláci U Stýblů se dostat až na Václavské náměstí.

(nif)

Partneři

Odborní partneři

Mediální partneři

Kanály

Hledáte inspiraci na bydlení?

Chcete vědět, co se staví ve Vaší lokalitě a proč? TV Architect Vám přináší zpravodajství o plánování staveb a architektuře v ČR. Jsme kombinace online televizního kanálu, kterým proudí rozhovory s předními světovými i tuzemskými architekty a videa o nejzajímavějších projektech.
© 2018 TV Architect s.r.o. - Spojujeme svět architektury
Vytvořeno v Beneš & Michl