Odebírat novinky
Úvod Architektura a urbanismus Urbanismus Penta a spol. plánují zastřešit koleje Hlavního nádraží, chtějí tam stavět byty

Penta a spol. plánují zastřešit koleje Hlavního nádraží, chtějí tam stavět byty

Penta a spol. plánují zastřešit koleje Hlavního nádraží, chtějí tam stavět byty
Autor: ihned.cz Popisek: Hlavní nádraží v Praze

Státem vlastněný dopravce České dráhy, investiční skupina Penta a projekční firma Sudop plánují postavit blok domů za několik miliard korun. Ten má vyrůst nad kolejištěm u hlavního nádraží v Praze. Společný podnik ČD, Penty a Sudopu počítá se zastřešením kolejí mezi ulicemi Španělská, Legerova a Vinohradská u jižního konce nádraží.

„Celé nádraží a koleje chceme zastřešit, a na desce, která nad kolejemi vznikne, se budou stavět domy nebo administrativní budovy. Mají to být čtyř až pětipatrové stavby, které nebudou bránit ve výhledu na Pražský hrad," řekl Miroslav Kupec, generální ředitel Českých drah. Investice do tohoto projektu by se podle něj měly pohybovat v řádu jednotek miliard korun. Společný podnik firem by stavbu financoval částečně z vlastních zdrojů a částečně bankovním úvěrem.

Územní plán umožňuje stavbu

„Velikost dané plochy dovolí výstavbu menšího bloku domů, územní plán tam umožňuje stavět,“ sdělil Pavel Streblov, ředitel Penty pro komerční výstavbu. ČD podle Kupce pozemky pro stavbu budov prodají, až se podaří získat stavební povolení. Dosáhnou tak podle něj výrazně vyšší ceny.

nyv

Hledáte inspiraci pro bydlení?

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVarchitect.com je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2020 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu