CZ
  • EN
Více kanálů
Odebírat novinky
Úvod Architektura a urbanismus Urbanismus Penta a spol. plánují zastřešit koleje Hlavního nádraží, chtějí tam stavět byty

Penta a spol. plánují zastřešit koleje Hlavního nádraží, chtějí tam stavět byty

Penta a spol. plánují zastřešit koleje Hlavního nádraží, chtějí tam stavět byty
2. 10. 2018 / Autor: ihned.cz Popisek: Hlavní nádraží v Praze
Penta a spol. plánují zastřešit koleje Hlavního nádraží, chtějí tam stavět byty

Státem vlastněný dopravce České dráhy, investiční skupina Penta a projekční firma Sudop plánují postavit blok domů za několik miliard korun. Ten má vyrůst nad kolejištěm u hlavního nádraží v Praze. Společný podnik ČD, Penty a Sudopu počítá se zastřešením kolejí mezi ulicemi Španělská, Legerova a Vinohradská u jižního konce nádraží.

„Celé nádraží a koleje chceme zastřešit, a na desce, která nad kolejemi vznikne, se budou stavět domy nebo administrativní budovy. Mají to být čtyř až pětipatrové stavby, které nebudou bránit ve výhledu na Pražský hrad," řekl Miroslav Kupec, generální ředitel Českých drah. Investice do tohoto projektu by se podle něj měly pohybovat v řádu jednotek miliard korun. Společný podnik firem by stavbu financoval částečně z vlastních zdrojů a částečně bankovním úvěrem.

Územní plán umožňuje stavbu

„Velikost dané plochy dovolí výstavbu menšího bloku domů, územní plán tam umožňuje stavět,“ sdělil Pavel Streblov, ředitel Penty pro komerční výstavbu. ČD podle Kupce pozemky pro stavbu budov prodají, až se podaří získat stavební povolení. Dosáhnou tak podle něj výrazně vyšší ceny.

nyv

Partneři

Odborní partneři

Mediální partneři

Kanály

Hledáte inspiraci na bydlení?

Chcete vědět, co se staví ve Vaší lokalitě a proč? TV Architect Vám přináší zpravodajství o plánování staveb a architektuře v ČR. Jsme kombinace online televizního kanálu, kterým proudí rozhovory s předními světovými i tuzemskými architekty a videa o nejzajímavějších projektech.
© 2018 TV Architect s.r.o. - Spojujeme svět architektury
Vytvořeno v Beneš & Michl