Odebírat novinky
Úvod Architektura a urbanismus Urbanismus Parkovací dům v Polní ulici v Brně se odkládá na neurčito

Parkovací dům v Polní ulici v Brně se odkládá na neurčito

Parkovací dům v Polní ulici v Brně se odkládá na neurčito
12. 12. 2018 / Autor: Wikimedia commons/ Own work Popisek: Polní ulice v Brně

Nový parkovací dům v Brně v Polní ulici pro sto aut zatím nebude. Podle původních předpokladů měl být hotov na konci letošního roku, později se ale začátek stavby posouval na tento termín. Brněnské komunikace (BKOM) nakonec výběrové řízení zrušily a nyní usilují o rychlé vypsání nové soutěže, řekla ČTK Vladimíra Navrátilová, mluvčí městské společnosti. Kdy by se mohlo začít stavět, není v současné době zřejmé.

Stavba má stát přes dvacet jedna milionů korun a parkování nabídne vedle sídla městské firmy, což je i v blízkosti Justičního paláce či haly Rondo. Alespoň částečně tak má vyjít vstříc velké poptávce po parkování v tomto území. Podle zadávací dokumentace by mělo být možné parkovat i na střeše, kam budou mít povolený vjezd auta na plyn. Obvykle přitom do parkovacích domů nemohou.

Poprvé dál od centra

Dům má být postaven na místě současného parkoviště a půjde o první, který bude dále od historického centra. Dosud vznikaly pouze v něm. Brněnské komunikace postavily domy v Kopečné ulici a v Husově ulici. Soukromí investoři provozují parkovací dům v Kounicově ulici a u Janáčkova divadla. Se zavedením rezidentního parkování od letošního září, které se rozšířilo mimo historické centrum od listopadu, se výrazně zvýšila poptávka po parkovacích domech, jsou zaplněnější než dřív.

Město se nyní bude snažit urychlit především výstavbu záchytných parkovišť na okrajích Brnanávazností na MHD, aby lidé dojíždějící do města nezahlcovali jeho ulice. Zároveň některé městské části usilují o stavbu montovaných parkovacích domů na sídlištích, kde se nedostává míst rezidentům. Na papíře však projekty zatím nejsou.

nyv

Hledáte inspiraci pro bydlení?

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVarchitect.com je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2020 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu