Odebírat novinky
Úvod Zprávy a aktuality Ocenění Stavba roku 2019: ekologie a nadprůměrný komfort

Ocenění Stavba roku 2019: ekologie a nadprůměrný komfort

Ocenění Stavba roku 2019: ekologie a nadprůměrný komfort
4. 2. 2020 / Autor: Romana Landová, t.z. Ekologie je trend. Foto: Heatflow

Ekologické bydlení je v současné době trendem. Oceněná Stavba roku 2019 Black Roofs ve Vysokém Újezdě na Berounsku představuje nízkou energetickou náročnost a využití celoplošného vytápění Heatflow.

Domy Black Roofs ve Vysokém Újezdě na Berounsku mají energetickou náročnost A a navíc využívají celoplošné vytápění Heatflow. Díky velikosti topné plochy efektivně nahřívá roznášecí a nášlapnou vrstvu podlahy. Systém topí ve velice krátkých topných intervalech, takže nedochází k přetápění a uživatel má vždy ideální teplotu jak na podlaze, tak ve vzduchu.

Porovnání tohoto systému s tepelnými čerpadly jsme blíže rozebírali v celé videoreportáži na TVbydleni.cz zde: Nástupce tepelných čerpadel? Porovnání tepelných čerpadel a celoplošných topných fólií!

Technologie HeatFlow je instalována pod roznášecí vrstvu a neobsahuje žádné komponenty náchylné na poškození. Proto je zcela bezporuchová a bezúdržbová a její životnost je delší, než životnost samotné podlahy. Možnost napojení technologie na smart home a fotovoltaiku je jednou z mnoha výhod.

Doporučujeme také další reportáž z TVbydleni.cz:

Jaké vytápění zvolit pro novostabu?

Hledáte inspiraci pro bydlení?

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVarchitect.com je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2020 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu