Odebírat novinky
Úvod Architektura a urbanismus Urbanismus Oprava mostu ve Znojmě se odkládá. Vítěz od zakázky odstoupil

Oprava mostu ve Znojmě se odkládá. Vítěz od zakázky odstoupil

Oprava mostu ve Znojmě se odkládá. Vítěz od zakázky odstoupil
Autor: proobchvat.cz Popisek: Ilustrační foto

Oprava mostu přes řeku Dyji ve Znojmě, která měla začít už v polovině září letošního roku, se prozatím odkládá. Rada města totiž zrušila výsledky výběrového řízení na práce za sedm milionů korun. Znojemská radnice to oznámila prostřednictvím tiskové zprávy.

Důvod je ten, že vítězná firma od zakázky odstoupila a další firmy v pořadí ji z kapacitních důvodů odmítly. „Na opravu mostu přes Dyji vypíšeme výběrové řízení znovu. Doufám, že se nám do něj přihlásí jiné firmy, které budou mít o zakázku zájem, a my tak opravy na podzim zahájíme," řekl starosta Znojma Jan Grois.

Náklady odhadují na zhruba sedm milionů korun

Most přes Dyji, který spojuje ulice Koželužská a Mlýnská kvůli velkému zatížení trpí částečnými statickými poruchami konstrukce. Plánovaná rekonstrukce zahrnuje i opravu základů pilířů, výměnu čtyř dřevěných pilířů, očištěný a nový nátěr ocelové konstrukce i mostovky nebo doplnění zábradlí. Město počítá s náklady okolo sedmi milionů korun.

Opravy byly naplánované na podzimní měsíce, protože most leží v turisticky vytížené oblasti. Ta je vyhledávaným cílem rodin s dětmi i vodáků. Ti od mostu zahajují splouvání Dyje.

nyv

Hledáte inspiraci pro bydlení?

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVarchitect.com je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2021 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl