Odebírat novinky
Úvod Architektura a urbanismus Urbanismus Nový studentský kampus v Holešovicích nabídne velké kuchyně, restauraci nebo posilovnu

Nový studentský kampus v Holešovicích nabídne velké kuchyně, restauraci nebo posilovnu

Nový studentský kampus v Holešovicích nabídne velké kuchyně, restauraci nebo posilovnu
14. 1. 2019 / Autor: developmentnews.cz Popisek: Vizualizace projektu

V pražských Holešovicích vznikne nový studentský kampus s pěti sty třiceti devíti pokoji. Stát bude mezi ulicemi Na Zátorách a Partyzánská blízko stanice metra C Nádraží Holešovice. Řekla to Hana Samuelová ze společnosti Karlín Group, která má realizaci projektu na starosti. Pokoje si budou studenti pronajímat. Výši nájmu developer ještě nestanovil. Kampus by měl podle společnosti začít fungovat od začátku akademického roku 2020/2021.

Místo, kde bude kampus stát, je nyní nevyužívané a zanedbané. Budova bude mít osm podlaží s celkovou obytnou plochou přes šestnáct a půl tisíce metrů čtverečních. Součástí bude také restaurace v parteru budovy s terasou se skybarem a prostorem pro letní grilování. V podzemí bude parkoviště s jednasedmdesáti místy.

Tři větší kuchyně a fitness centrum

Studentům budou sloužit také studovny, dva malé kinosály, jeden velký multifunkční sál a tři větší kuchyně s vybavením pro případné společné vaření. V areálu bude i fitness centrum a velká úschovna kol," uvedla Samuelová. V domě bude rovněž prádelna. Autorem projektu má být podle dostupných informací český architekt Pavel Hnilička.

Kampus není jedinou budovou, která má v Holešovicích vyrůst. Další již stojí například nedaleko stanice metra Nádraží Holešovice směrem k Argentinské ulici. Zastavěn má být v budoucnu celý prostor nádraží Bubny-Zátory, kde má vyrůst nová čtvrť.

nyv

Psali jsme také: 

Transformace pražských brownfieldů nabídne nové byty a občanské vybavení

Parabolicky klenutý školní kampus na čínském venkově od Zaha Hadid Architects

Hledáte inspiraci pro bydlení?

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVarchitect.com je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2020 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu