Odebírat novinky
Úvod Architektura a urbanismus Města Moravská metropole chystá revitalizaci nábřeží za čtyři sta milionů korun

Moravská metropole chystá revitalizaci nábřeží za čtyři sta milionů korun

Moravská metropole chystá revitalizaci nábřeží za čtyři sta milionů korun
15. 1. 2019 / Autor: ČTK Popisek: Část nábřeží řeky Svratky

Brno by mělo v příštím roce začít s oživením nábřeží řeky Svratky. Chystané změny se dotknou oblasti v úseku od koupaliště Riviéra k viaduktu na Uhelné ulici. Součástí prací jsou protipovodňová opatření, ale také kolonády pro pěší nebo nová zeleň. Předpokládané náklady jsou čtyři sta milionů korun, řekl dnes novinářům Petr Hladík, náměstek primátorky. Více než polovinu získá město z dotace z Evropské unie.

Dokončení stavby na řece Svratce v úseku od Riviéry po viadukt na Uhelné je v plánu v roce 2022. „Hlavním cílem je ochránit před povodněmi Staré Brno a vytvořit živou zónu v okolí řek, kde se budou potkávat lidé. Po obou březích vzniknou trasy pro procházky, kavárny a podobně,“ řekl Hladík, který má na starosti životní prostředí. Podle něj to ochrání od povodní Mendlovo náměstí, Vídeňskou ulici a okolí.

Na počest zesnulého architekta

Úsek se bude stavět podle vítězného návrhu loni zesnulého architekta Ivana Rullera. „Proto bych uvítal, kdyby kolonáda, která vznikne při ulici Poříčí, nesla název Rullerovo nábřeží,“ poznamenal Hladík.

Ten údajně navrhne vedení města zahájení přípravných prací na dalších úsecích brněnských řek. „Týkalo by se to řeky Svitavy od jezu v Maloměřicích až po jez na ulici Radlas. Potom jsou dva úseky na Svratce, a to od mostu na Uhelné ulici po most na Sokolově ulici a další od mostu na Sokolové až po ulici Vomáčkovu," popsal Hladík.

Město bude chráněné

Dodal, že práce na těchto úsecích jsou otázkou budoucnosti. „Pokud by se to podařilo udělat, budeme mít drtivou většinu území města chráněnou. Zbývaly už by nám jen Obřany, část Kníniček a Žabovřeské a Komínské louky" řekl Hladík. Tyto úseky by stály další stovky milionů korun.

nyv

Hledáte inspiraci pro bydlení?

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVarchitect.com je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2020 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu