Odebírat novinky
Úvod Architektura a urbanismus Urbanismus Novou podobu relaxační zóny v Jičíně odhalí soutěž

Novou podobu relaxační zóny v Jičíně odhalí soutěž

Novou podobu relaxační zóny v Jičíně odhalí soutěž
4. 12. 2018 / Autor: DENÍK/ Petr Vaňous Popisek: Zóna v Jičíně kolem Cidliny

Město Jičín se chystá vybudovat Odpočinkovou zónu Cidlina. Město vypíše architektonicko-krajinářskou soutěž o návrh na podobu odpočinkové zóny. S vítězem uzavře smlouvu na vypracování projektové dokumentace. Vypsání soutěže a podání žádosti o dotaci pro ni musí schválit zastupitelé města. Cena soutěže se odhaduje na přibližně tři sta tisíc korun.

Na soutěž o návrh vypsalo Ministerstvo pro místní rozvoj ČR dotační program, jehož cílem je dotování části nákladů, jako jsou také odměny za oceněné návrhy. „Zahájení projektu začíná schválením soutěžních podmínek Českou komorou architektů, jenž se předpokládá v lednu 2019 a končí podpisem smlouvy na zhotovení projektové dokumentace,“ uvedl Jan Jireš, mluvčí radnice.

Vyroste mezi sídlištěm a řekou

Odpočinková zóna za asi čtyřicet milionů korun by měla vzniknout v nevyužívané lokalitě mezi největším jičínským sídlištěm Nové Město a řekou Cidlinou. „Je to priorita města, kterou konečně začínáme naplňovat. V minulém volebním období jsme to území připravili. To znamená, vykoupili jsme všechny pozemky, které chyběly, a vymístili jsme vysoké napětí,“ řekl Petr Hamáček, místostarosta .

Podle něj budování zóny Cidlina nezačne dříve než v roce 2021. Na stavbu by město rádo získalo dotaci, která by pokryla alespoň čtvrtinu nákladů. Přeměna lokality by měla být postupná a trvat by měla několik let. V zóně Cidlina by pak měly vzniknout také vycházková trasa a park, prostor pro sportovní aktivity, odpočinková místa, grilovací koutky, herní místa pro děti či tratě pro in-line bruslení. Počítá se také s vybudováním vodních ploch. Do budoucna město v zóně počítá také s propojením dvou ulic na opačných koncích zóny.

čtk, nyv

Hledáte inspiraci pro bydlení?

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVarchitect.com je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2020 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl