ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Kategorie Development a stavby Bytové a rezidenční projekty Novinky na poli dřevostaveb a energetického bydlení představí již brzy souběh veletrhů FOR PASIV a FOR WOOD

Novinky na poli dřevostaveb a energetického bydlení představí již brzy souběh veletrhů FOR PASIV a FOR WOOD

Novinky na poli dřevostaveb a energetického bydlení představí již brzy souběh veletrhů FOR PASIV a FOR WOOD
9. 2. 2024 / Autor: Štěpánka Šulanová

Již 15. 2. 2024 startuje souběh veletrhů FOR PASIV a FOR WOOD v pražských Letňanech. Opět se zde budou prezentovat nejvýznamnější firmy v oblasti dřevostaveb a energeticky úsporného bydlení. Návštěvníci zde přímo od odborníků získají rady ohledně energií, dotací, nových technologií, výběru dřevostaveb či instalace fotovoltaiky.

Souběh veletrhů bude probíhat ve dnech 15. až 17. února 2024. Návštěvníci se přímo na místě dozvědí komplexní informace, novinky, trendy a produkty od výrobců a značek z Česka i zahraničí zaměřených na energeticky úsporné bydlení a s ním související nové technologie napříč obory.

„Na veletrhy FOR PASIV a FOR WOOD nechodí návštěvníci jen za produktovými novinkami širokého portfolia firem, ale také za odborníky pro rady. Letošní ročník nebude výjimkou, nabídne možnost bezplatných konzultací s profesionály v Poradenském centru, ale také na stáncích jednotlivých vystavovatelů. Jako tradičně zde zájemci zjistí i maximum informací o aktuálních podobách dotačních programů, o dřevostavbách nebo energetických úsporách,“ řekla ředitelka veletržního souběhu Kateřina Maštalířová.

Fotovoltaika a novinky pro rok 2024

Veletrh FOR PASIV je tradičním zdrojem informací nejen pro ty, kdo chtějí budovat novostavbu, ale i pro všechny návštěvníky plánující rekonstrukci stávajících domů. V rámci tohoto veletrhu získáte i cenné informace ohledně fotovoltaických systémů, které jsou v poslední době velmi žádané. Ať už chystáte pořízení vlastní elektrárny, nebo chcete rozšiřovat tu stávající či si pořídit technologické novinky, je pro vás veletrh tím správným místem.

Mezi vystavovateli bude například společnost S-Power Energies, která je lídrem českého fotovoltaického trhu. Do nedávna se společnost soustředila výhradně na rezidenční sektor. Nyní reaguje na rostoucí poptávku ze stran firem, bytových domů, developerů, měst a škol.

Nové dotační podmínky

Veletrh se bude také zabývat aktuálním tématem současné doby, kterým jsou dozajista dotace. Na jednom místě se tak přehledně a podrobně dozvíte, jaké dotace pro úsporné bydlení bude možné získat v tomto roce, za jakých podmínek a jak zjistit, na co jsou které nejvhodnější.

Dřevostavby a udržitelnost v bydlení

Pokud se chystáte stavět, určitě vám přijdou vhod informace ohledně výběru dřevostavby. Na veletrhu bude možné popovídat se zástupci jednotlivých dodavatelů dřevostaveb, kteří vám pomohou se zorientovat a ukážou vám, jak se v domech ze dřeva žije. V rámci veletrhu FOR WOOD se představí firmy a produkty oboru dřevostaveb, technologické inovace nebo moderní materiály umožňující navrhovat náročné konstrukce a konstrukční prvky dřevěných domů. Dřevostavby se totiž v České republice těší stále větší oblibě, protože veřejnost se intenzivněji zajímá o udržitelnost bydlení a jeho ekologický i ekonomický dopad.

Nejčastější chyby při stavbě a užívání domu

Jedním ze zástupců na veletrhu bude i společnost RD Rýmařov. Ta působí na stavebním trhu již více než 50 let. S historií firmy je nedílně spojen průmyslový rozvoj moderního stavění na bázi prefabrikace dřeva. Společnost se bude na veletrhu věnovat srovnání vnitřního klimatu dřevostavby v porovnání s jinou technologií a to na základě analýzy, kterou RD Rýmařov vytvořil společně s ČVUT. Určitě vás překvapí výsledky ročního výzkumu, který zjišťoval parametry vnitřního prostředí v domech různého typu. Zabýval se tím, které domácnosti jsou nejzdravější, kde se nejvíce ušetří na energiích a jak to bez ohledu na typ stavby můžeme sami ovlivnit.

Mohlo by vás zajímat

Aktuality

RD Rýmařov více jak půl století na trhu. Pojďme se podívat, jak vznikají dřevostavby!

Společnost RD Rýmařov je na trhu známá jako firma vyrábějící a stavějící rodinné domy na klíč s využitím dřeva. Za sebou má více jak 50 letou tradici. V portfoliu firmy lze najít také spousty bytových a developerských projektů. Od svého založení je společnost spojena především s rozvojem moderního stavění na bázi prefabrikace dřeva. Díky vlastnímu vývojovému a konstrukčnímu oddělení chce firma i nadále vyvíjet a realizovat výstavbu rodinných domků či bytových projektů. Velkou ambicí je podílet se na vzniku udržitelných projektů pro budoucnost.

Mohlo by vás zajímat

Projekt rodinného domu

Co garantuje RD Rýmařov ve smlouvě na dům?

Pokud stavíte, je v dnešní době velkou otázkou nejen finanční stránka stavby, ale propočty následného provozu domácnosti a také daný termín samotné realizace. Je proto potřeba vybírat osvědčené dodavatele s dlouhou tradicí a dobrými referencemi. Například společnost RD Rýmařov, která je jedničkou na trhu s dřevostavbami, nabízí opravdu výhodné standardy a záruky.

Mohlo by vás zajímat

Fotovoltaické elektrárny

Jak si vybrat instalační firmu pro fotovoltaickou elektrárnu

Fotovoltaické systémy se v poslední době staly velmi žádané. Především kvůli neustále se zvyšujícím cenám energií. Dalším důvodem je to, že domácnosti si stále více uvědomují potřebu soběstačnosti a udržitelnosti. S poptávkou logicky roste i nabídka a na trhu vzniká velké množství nových dodavatelů. Navíc každá z firem nabízí jiné produkty i jiný servis. Jak se tedy v nabíce správně zorientovat a jak si dodavatele správně vybrat?

Mohlo by vás zajímat

Fotovoltaické elektrárny

Zvažujete fotovoltaiku na bytový dům, ale bojíte se složitosti instalace? Podívejte se na kompletní průběh realizace!

V současném světě, kde se stále více zaměřujeme na udržitelnost a ochranu životního prostředí, se stává fotovoltaika stále populárnějším řešením pro získávání elektrické energie. To už dávno neplatí jen pro rodinné domy, ale v posledních měsících přibývá panelů i na střechách bytových domů. Cíl pro všechny obyvatele domu je jasný - snížit náklady na energii a zvýšit energetickou nezávislost domácností. Pojďte se s námi podívat na to, jak probíhala instalace fotovoltaické elektrárny na klasický sídlištní bytový dům v Hradci Králové. Prozradíme vám i konkrétní čísla ohledně ceny, výkonu a návratnosti.

Mohlo by vás zajímat

Aktuality

Snížení dotací na fotovoltaiku od 15.2.2024 – oslovte dodavatele včas a získejte garanci původní vyšší dotace

Dotační program Nová zelená úsporám mění od 15.2 2024 pravidla. Změny ovlivní výši podpory střešních fotovoltaik i tepelných čerpadel. Maximální výše podpory fotovoltaických sestav klesne ze současných 200 000 Kč na 160 000 Kč. Proto pokud o vlastní elektrárně přemýšlíte, rozhodně neváhejte a kontaktujte dodavatele, který za vás dotaci stihne vyřídit včas.

Doporučené pořady

TV Architect na Slovensku
Nový díl

TV Architect na Slovensku

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

TV Architect v regionech

TV Architect v regionech

TV Architect představuje...

TV Architect představuje...

Už máte klon umělé inteligence?

Už máte klon umělé inteligence?

U jednoho stolu

U jednoho stolu

Osobnosti současné architektury

Osobnosti současné architektury

Chátrající skvosty

Chátrající skvosty

Fotovoltaika pro firmy a developerské projekty

Fotovoltaika pro firmy a developerské projekty

Díla architektů a designérů

Díla architektů a designérů

Architekti nové generace

Architekti nové generace

Konference architektury

Konference architektury

Akademie navrhování interiérů

Akademie navrhování interiérů


Hledáte inspiraci pro bydlení?


© 2024 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu