Odebírat novinky
Úvod Zprávy a aktuality Nejlepší ostravská stavba roku je?...

Nejlepší ostravská stavba roku je?...

Nejlepší ostravská stavba roku je?...
13. 2. 2019 / Autor: Wikimedia commons/ Karla Karla Popisek: Ostrava, ČSOB

Ostrava vyhlásila soutěž o nejlepší stavbu roku. Do 25. ročníku soutěže se mohou hlásit investoři novostaveb nebo rekonstrukcí budov či veřejných prostor. Přihlásit mohou stavby dokončené v letech 2017 a 2018. Návrhy je možné odevzdávat do 29. března. Novinářům to dnes řekla Zuzana Bajgarová, náměstkyně primátora.

Město letos upravilo název soutěže. Původní Ostravský dům roku nahradila Ostravská stavba roku. „Ostrava opakovaně klade důraz na kvalitu veřejného prostoru a kvalitní architekturu. Dům roku ve svém názvu i podstatě věci skutečně měl možnost oceňovat pouze samotné budovy. My jsme v této chvíli chtěli umožnit, aby se do soutěže přihlásily i rekonstrukce veřejného prostranství, proto jsme trochu upravili i ten název,“ řekla Bajgarová.

Posílení role odborné poroty

Podle ní je novinkou také to, že byla posílena role odborné poroty z řad urbanistů a architektů. „Stejně jako v minulých letech je možnost se přihlašovat bez nějakých poplatků, pouze na základě dodaných podkladů. Vítěz obdrží tři sta tisíc korun, ten druhý sto padesát tisíc korun. Odměna bude rozdělena mezi investora a autora architektonického návrhu,“ doplnila Bajgarová. Udělovat se ale bude i cena veřejnosti. O nejlepší stavbě budou lidé moci hlasovat ve webové anketě, která bude spuštěna 4. dubna.

Oceněné budovy

Prvním oceněným objektem v roce 1994 byla budova Československé obchodní banky v Hollarově ulici. Ocenění získalo ale například i Divadlo loutek, Multifunkční aula Gong v Dolních Vítkovicích či Atletická hala Vítkovice.

red

Hledáte inspiraci pro bydlení?

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVarchitect.com je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2020 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu