ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Architektura a development Architektura a urbanismus Národní cenu za architekturu 2019 získal projekt Corso Pod Lipami

Národní cenu za architekturu 2019 získal projekt Corso Pod Lipami

Národní cenu za architekturu 2019 získal projekt Corso Pod Lipami
4. 10. 2019 / Autor: Romana Landová. Autorem projektu je EHL & KOUMAR ARCHITEKTI. Foto: EHL & KOUMAR ARCHITEKTI

Oborná porota 26. ročníku Grand Prix architektů 2019 vybrala vítěze. Stal se jím projekt Corso Pod Lipami od studia EHL & KOUMAR ARCHITEKTI, s.r.o. Cenu za celoživotní dílo získal architekt Vlado Milunič, který je znám návrhem Tančícího domu v Praze.

Slavnostní vyhlášení vítězů soutěže Grand Prix Architektů – Národní cena za architekturu 2019 proběhlo 3. 10. v Pantheonu Národního muzea za přítomnosti významných představitelů odborné veřejnosti, státní správy a diplomatického sboru. Odborná porota ve složení Olivera Sádovského z atelieru Vallo, Fabrizio Barozzi ze studia BarozziVeiga, Daniela Zarhy ze studia PEZ, Ireny Fialové, proděkanky FA ČVUT a Bollea Thama ze studia ThamVidegard vybrala z neuvěřitelných 321 přihlášených projektů vítěze.

Stal se jím projekt Corso Pod Lipami od EHL  &  KOUMAR ARCHITEKTI, s.r.o. Ve studiu tvoří architekti Lukáš Ehl, Tomáš Koumar a Alena Šrámková. Vítězná trojice obdržela velkou modrou skleněnou kostku Grand Prix z dílny výtvarníka Bohumila Eliáše. Cenu za celoživotní dílo udělila Rada obce architektovi Vlado Miluničovi, který je znám především díky návrhu Tančícího domu. Výstavu 50 vybraných projektů si zájemci mohou prohlédnout po celý říjen u Fakulty architektury ČVUT v Praze v Dejvicích nebo na těchto webových stránkách.

Historie Obce architektů

Obec architektů je spolek, který je pokračovatelem spolků architektů z první republiky. V roce 1947 se stala zakládajícím členem Mezinárodního svazu UIA, v roce 1989 se transformovala ze Svazu architektů a v letech 1990 až 1993 se podílela na založení profesní organizace České komory architektů. Ke znovuobnovení členství České republiky v Mezinárodním svazu architektů UIA došlo v roce 2017 novým vedením Obce architektů. Tím bylo znovu vykročeno k zajištění ochrany práv českých architektů ve světě. Spolek je kulturní platformou českých architektů zajišťující spolkovou činnost s cílem propagovat české architekty široké odborné i laické veřejnosti jak v Česku, tak i v zahraničí.

Psali jsme také:

Porota Grand Prix Architektů vybrala 50 finalistů. Jejich projekty si mohou lidé prohlédnout od 1. října

Mezinárodní stavební veletrh FOR ARCH udělil cenu GRAND PRIX

Doporučené pořady

TV Architect představuje...
Nový díl

TV Architect představuje...

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

Osobnosti současné architektury

Osobnosti současné architektury

Díla architektů

Díla architektů

Architekti nové generace

Architekti nové generace

Chátrající skvosty

Chátrající skvosty

U jednoho stolu

U jednoho stolu

TV Architect v regionech

TV Architect v regionech

Konference architektury

Konference architektury

Akademie navrhování interiérů

Akademie navrhování interiérů


Hledáte inspiraci pro bydlení?


Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVarchitect.com je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2021 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu