Odebírat novinky
Úvod Zprávy a aktuality Šumavský Špičák bude mít novou restauraci

Šumavský Špičák bude mít novou restauraci

Šumavský Špičák bude mít novou restauraci
19. 11. 2018 / Autor: regionplzen.cz Popisek: Šumavský Špičák

Šumavský lyžařský areál Ski&Bike Špičák chce vybudovat novou samoobslužnou restauraci alpského střihu za desítky milionů korun. V multifunkčním objektu má být sluneční terasa, půjčovna lyží a kol, servis, úschovna, administrativní zázemí areálu, dvě patra pro ubytování se zhruba sedmnácti apartmány a podzemní garáže. O stavební povolení požádá na přelomu roku nebo na jaře příštího roku. Restaurace pro dvě stě padesát hostů má stát hned u nástupu na lanovku.

Demoliční práce starého objektu bychom chtěli provést někdy na podzim příštího roku a v roce 2020 začít stavět a dokončit ho ve stejném roce,“ uvedl ředitel Vladimír Kasík. Původní odhady nákladů stavby se před lety pohybovaly okolo padesáti milionů korun. „Možná, že hovoříme o mnohem větší částce. Ale nevím, zatím to není spočítáno. Teď se dělá projekt a z něj se teprve dají vypočítat ceny,“ uvedl Kasík.

A zase to povolení

Podle Karla Samce, mluvčího areálu patří řízení spojené s povolením stavby v České republice mezi nejsložitější procedury a Česko v tomto ohledu figuruje mezi nejhoršími zeměmi světa. Podle Světové banky jde o největší brzdu české ekonomiky, když proces získání všech potřebných povolení u běžného domu trvá asi deset let, řekl. Po vyřízení připomínek Správy Chráněné krajinné oblasti Šumava k vzhledu stavby, hlavně střechy, rok trvajícím schvalování změn regulačního plánu města a dalších schvalovacích procedurách mohlo začít projektování. Kasík ocenil aktuálně dobrou spolupráci se Správou CHKO.

čtk, nyv

Hledáte inspiraci pro bydlení?

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVarchitect.com je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2021 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl