ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Pořady U jednoho stolu Stavitel Dušan Popelka a architekti Barbora a Josef Černí nad projektem Laka Living Prášily

U jednoho stolu - Stavitel Dušan Popelka a architekti Barbora a Josef Černí nad projektem Laka Living Prášily

Zrušit ztišení
Přeskočit reklamu
x

Líbí se vám pořad?

Sdílejte ho svým přátelům.

Facebook log
sdílet na facebooku

Další video

TV Architect v regionech - Mezinárodní developerská skupina UDI Group se vrací do regionů České republiky a chystá zajímavý projekt v Brně – Husovicích

zrušit

17 m 05 s

Prášily jsou tím nejlepším, co může Šumava nabídnout. Zachovávají si svůj původní charakter klidné obce, která však rozhodně není ospalým koutem bez života. Najdete zde nádhernou přírodu ve své nejčistější podobě, přesto zde však neztratíte spojení s okolním světem! Naopak získáte příležitosti k objevování a aktivnímu trávení volného času. A právě zde vzniká nový projekt horských apartmánů s názvem Laka Living Prášily. Nad tímto tématem se u jednoho stolu sešli Dušan Popelka za stavitele, tedy za společnost Gyoza a architekti Barbora a Josef Černí.

Na místě aktuálně stojí původní horský objekt, kde dříve sídlila základní škola, později zde fungovala i pohraniční stráž. V posledních letech pak dům sloužil jako turistická ubytovna. Nový majitel zde začal plánovat rekonstrukci na apartmánový dům, ale nakonec se rozhodl projekt prodat.

„Oslovili nás původní majitelé tohoto objektu, kteří nám nabídli koupi, protože věděli o našich předešlých objektech, které jsme na Šumavě realizovali. Když jsme dům s panem architektem prvně viděli, tak jsme nápad rekonstrukci domu zavrhli. Přiklonili jsme se k demolici původního stavení a vystavět zde zcela nové objekty tak, abychom pomohli tomuto krásnému místu v rozvoji. S bouráním chceme začít v dubnu a následně by stavba měla trvat dva roky,“ říká Dušan Popelka ze společnosti Gyoza.

Vzniknout zde mají tedy dva zcela nové objekty s balkony, které navazují na urbanismus obce. Obě budovy budou mít výrazné štíty a fasádu v kombinaci dřeva a kamene. Bude zde i výrazné prosklení. „Chceme zde využít množství přírodních materiálů a navázat tak na původní tradici. Dbáme na detaily a kvalitní zpracování,“ říká architekt Josef Černý.

„Každý apartmán bude fungovat jako odpočinkové místo po dni stráveném na horách. Součástí jednotek proto bude krb a sauna. Přírodní materiály se promítnou i do interiéru a prosklení bude utlumeno fasádním laťováním. Dům bude zapadat do přírody s ohledem na místní faunu i flóru,“ říká architektka Barbora Černá.

Areál bude nízkoenergetický, komfortní a vlastníci jistě ocení exkluzivitu místa i architektonické řešení. Domy budou zapadat do konceptu Šumavy.

Společnost Gyoza je stavebně inženýrská firma, která již v minulosti realizovala na Šumavě několik zdařilých objektů nejen v rámci projektu Železná Ruda se mění. Mnoho starých nefunkčních hotelů se pod taktovkou této společnosti mění na moderní apartmány s horskou architekturou. Mezi nejvýznamnější projekty patří Rezidence Javor, Rezidence Skalka či Rezidence Barbora.

Mohlo by vás zajímat

Developerské projekty

Rezidence Svatá Barbora k prodeji

Moderní horské bydlení v srdci Šumavy, to je projekt Rezidence Svatá Barbora. Toto bydlení se řadí za další významné proměny v centrální části Šumavy v rámci projektu Železná Ruda se mění. Společnost Gyoza s.r.o. zde předělala již několik bývalých hotelů na moderní apartmány. V Rezidenci Svatá Barbora se promění starý hotel, který místní znají pod názvem Enzian. Jedná se o jednu z prvních staveb, na kterou narazíte při příjezdu do města. Nová podoba laděná v moderní horské architektuře proto bude příjemným uvítáním.

Mohlo by vás zajímat

Developerské projekty

Rezidence Hradišťská k prodeji

Na plzeňských Slovanech vzniká nový bytový dům s názvem Rezidence Hradišťská. Stavba plní proluku v Hradišťské ulici. Pětipodlažní dům bude dokončen na jaře 2022. Na své si tady přijdou ti, kteří ocení krátké vzdálenosti - jak do centra města, tak do přírody.

Mohlo by vás zajímat

Developerské projekty

Rezidence Skalka k prodeji

Pořad Developerské projekty pro vás mapuje aktuální a plánované developerské projekty. Věnuje se nejen samotným projektům a jejich dispozicím, ale také jejich okolí a občanské vybavenosti. Projekt za vás navštívíme a ukážeme vám, jak to máte daleko na MHD, kde je nejbližší škola a školka, kam si můžete jít zasportovat nebo kam na nákupy. To vše totiž bude ovlivňovat komfort vašeho nového bydlení!

Mohlo by vás zajímat

Chátrající skvosty

Hotel Skalka, Železná Ruda

Znáte ten pocit, kdy jdete po ulici a najednou vidíte starý chátrající dům a říkáte si, jak je možné, že je v takto dezolátním stavu? Vždyť je to nádherná budova a určitě má svoji cenu. Tak proč chátrá? My si tuto otázku klademe bohužel až příliš často, a proto jsme se rozhodli odkrýt důvody a hledat možnosti, jak pomoci takovéto budovy oživit. V rámci pořadu se zaměříme na chátrající skvosty z celé republiky.

Mohlo by vás zajímat

Developerské projekty

Železná Ruda se mění k prodeji

Doporučené pořady

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše
Nový díl

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

TV Architect v regionech

TV Architect v regionech

TV Architect představuje...

TV Architect představuje...

TV Architect na Slovensku

TV Architect na Slovensku

Už máte klon umělé inteligence?

Už máte klon umělé inteligence?

U jednoho stolu

U jednoho stolu

Osobnosti současné architektury

Osobnosti současné architektury

Chátrající skvosty

Chátrající skvosty

Fotovoltaika pro firmy a developerské projekty

Fotovoltaika pro firmy a developerské projekty

Díla architektů a designérů

Díla architektů a designérů

Architekti nové generace

Architekti nové generace

Konference architektury

Konference architektury

Akademie navrhování interiérů

Akademie navrhování interiérů


Hledáte inspiraci pro bydlení?


© 2024 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl