Odebírat novinky
Úvod Zprávy a aktuality Na Expo Real v Mnichově lákali pražští radní zahraniční investory do Čech. Velkým tématem byl chystaný koncertní sál

Na Expo Real v Mnichově lákali pražští radní zahraniční investory do Čech. Velkým tématem byl chystaný koncertní sál

Na Expo Real v Mnichově lákali pražští radní zahraniční investory do Čech. Velkým tématem byl chystaný koncertní sál
11. 10. 2019 / Autor: Romana Landová. Praha láká zahraniční investory. Foto: Expo Real

Ve dnech 7. až 9. října 2019 se v Mnichově konal veletrh Expo Real, kterého se po pondělním jednání rady zúčastnili pražští radní. Společným tématem se zahraničními investory byly brownfliendy a plánovaný koncertní sál v pražských Bubnech.

Pražský stánek na veletrhu Expo Real v Mnichově se stal místem setkávání dosud největšího počtu pražských radních se zahraničními investory a zástupci měst, kteří mají zkušenosti s rozvojem brownflieldů. Právě v této oblasti se chtějí radní inspirovat u metropolí, které jsou Praze geograficky, historicky i ekonomicky blízké. Delegace přijela na Expo Real hned po pondělním jednání rady, která schválila projektový záměr vybudovat v Praze nový koncertní sál v rámci soudobého hudebního centra. Koncertní sál by splňoval světové standardy – akustické, kapacitní, dispoziční, technické, architektonické, urbanistické – a zároveň by potvrdil mezinárodní pověst Prahy jakožto kulturní metropole.

Nový koncertní sál v pražských Bubnech by proto mohl být prvním projektem nového přístupu rozvoje hlavního města. „Nově chystaný koncertní sál se může stát nejenom symbolem přeměny jednoho z největších a nejdůležitějších pražských brownfieldů – transformačního území Holešovice Bubny Zátory, ale zároveň centrem hudebního života v Praze. Díky naší účasti na Expo Real jsme měli možnost odprezentovat tento projekt potenciálním investorům a s ním spojenou novou vizi rozvoje hlavního města,“ říká první náměstek primátora Petr Hlaváček.

Současná strategie

Program na výstavním stánku obsahoval mnoho prezentací pokrývajících vše od současného přístupu k územnímu plánování v základních tezích Metropolitního plánu až po vizi rozvoje do dalších let v oblastech sociálního bydlení, majetku, financování, školství a sportu. „Jsem velmi potěšen, že jsem měl možnost nejen prezentovat současnou strategii Prahy k přilákání dalších zahraničních investorů do naší krásné metropole, ale také potkat mnoho firem zvažujících vstoupit na český trh. Od moderních startupů, až po velké investiční společnosti,“ říká Vít Šimral, radní pro oblast školství, sportu, volného času, vědy, inovací a podpory podnikání.

Letošního ročníku Expo Real se zúčastnilo rekordních 2 200 vystavovatelů ze 41 zemí na výstavní ploše 80 000 m². Z celkového počtu vystavovatelů přijelo 35 % z nich ze zahraničí. Veletrh uvítal 45 000 návštěvníků, kteří do Mnichova přijeli z 30 zemí. V pěti fórech vystoupilo více než 500 renomovaných expertů.

Psali jsme také:

Občané mohou začít podávat připomínky. Informační kontejner o podobě budoucí čtvrti Bubny – Zátory je již v ulicích

Architekt Pleskot: Velký koncertní sál bych postavil na Vltavské

Čtěte také na TV Bydlení:

Na revitalizaci nevyužívaných areálů a staveb dá stát miliony korun

Roste poptávka po průmyslových objektech

Hledáte inspiraci pro bydlení?

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVarchitect.com je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2021 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl