Odebírat novinky
Úvod Zprávy a aktuality Most mezi Kociánkou a Lesnou budí vášně. Je to zbytečný zásah do údolí, tvrdí starosta Brna-sever

Most mezi Kociánkou a Lesnou budí vášně. Je to zbytečný zásah do údolí, tvrdí starosta Brna-sever

Most mezi Kociánkou a Lesnou budí vášně. Je to zbytečný zásah do údolí, tvrdí starosta Brna-sever
15. 7. 2019 / Autor: Wikimedia commons/ Flickr Popisek: Most v Talinu, ilustrační foto

Moravská metropole Brno možná nechá propojit lokalitu Kociánka s Lesnou prostřednictvím mostu. Novinářům to řekl radní Brna pro dopravu Petr Kratochvíl. Na Kociánce je aktuálně intenzivní stavební ruch, město zde například plánuje stavbu sociálních bytů. Problémem je, že do těchto míst vede pouze jedna komunikace. Náklady na stavbu mostu by se mohly pohybovat kolem třiceti pěti milionů korun.

Brněnští radní už schválili zpracování projektového záměru na vytvoření mostu. Ten by měl vést z Kociánky do Okružní ulice na Lesné. Lesná je městská čtvrť na severu statutárního města Brna „V celé lokalitě je masivní výstavba nejen soukromými developery, ale záměr rozvíjet tam sociální služby má i město Brno,“ uvedl Kratochvíl.

Na místě se nachází budovy, jejichž cílem je pomáhat méně schopným a v budoucnu by se tu takových budov mělo postavit víc. Je tu například centrum Kociánka, které pomáhá handicapovaným dětem i dospělým. Vzniknout by mohl i první dětský hospic v České republice. Ten plánuje vybudovat organizace Dům pro Julii. Samotné město by rádo v oblasti stavělo domov pro seniory, domov s pečovatelskou službou anebo také bytové domy.

Komfortnější doprava

Podle Kratochvíla vede do oblasti jediná komunikace. „Pro další rozvoj je to nedostačující. Hledáme proto variantu, která umožní komfortnější dopravu v lokalitě. Chceme předejít tomu, že vznikne výstavba, ale pak se budou lidé obracet na město, že tam nemají kudy vjet,“ dodal.

Proti plánované výstavbě mostu jsou ale představitelé městské části Brno-sever: „O projektu víme, ale objemová studie ukázala, že není nutné dopravní kapacity navyšovat a že stačí křižovatka s ulicí Kociánka. Navíc si myslíme, že se jedná o zbytečný zásah do údolí Zaječího potoka. Nesouhlasné stanovisko jsme už zasílali i na magistrát,“ vysvětlil starosta městské části Martin Maleček.

V současné době je podle Kratochvíla třeba jednat s majiteli pozemků v Okružní ulici, kde bude most ústit. Stavba by měla přijít na pětatřicet milionů korun. Kdy může začít, ale zatím není jasné.

nyv

Hledáte inspiraci pro bydlení?

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVarchitect.com je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2021 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl