Odebírat novinky
Úvod Zprávy a aktuality Kniha Praha Václava Havla vás zavede do života bývalého prezidenta

Kniha Praha Václava Havla vás zavede do života bývalého prezidenta

Kniha Praha Václava Havla vás zavede do života bývalého prezidenta
9. 12. 2020 / Autor: Štěpánka Šulanová, foto: Knihovna Václava Havla

Jedná se o průvodce po stavbách spojených s životem dramatika, disidenta a prezidenta. Kniha přibližuje 70 míst naší metropole spjatých s životem Václava Havla.  Od staveb, které vytvořili jeho děd a otec, přes ta, kde žil, stýkal se s přáteli, pracoval, ale také byl vězněn.

V knize najdeme budovy, jako palác Lucerna nebo barrandovské stavby, dále místa spojená s Havlovým dětstvím a mládím, érou úspěšného dramatika i s disidentským obdobím. V letech, kdy byl Václav Havel prezidentem, osobitě přispěl k vlídnější tváři areálu Pražského hradu a nechybějí ani místa spojená s posledními léty jeho života.

Budovy se v knize představí v několika kapitolách na snímcích Pavla Hrocha a dalších fotografů. Často jde o dosud nepublikované Havlovy fotografie.

V mozaice míst nalezneme stavby nejrůznějšího poslání – od oblíbených hospůdek, kaváren a divadel přes byty disidentů, vyšetřovny StB a věznice až po nové hradní intervence.

Na sedmdesát pražských staveb a prostranství je řazeno chronologicky, nechybějí životopisné údaje vázané k jednotlivým životním údobím, podrobné mapy ani slovníček architektů

Autor Zdeněk Lukeš, předmluva Michael Žantovský, vydala Knihovna Václava Havla v grafické úpravě Karla Halouna a Luďka Kubíka. ISBN 978-80-87490-68-6.

Podívejte se také:

Skryté poklady architektury - 41. díl, část 1. - Palác Lucerna

Skryté poklady architektury - 41. díl, část 2. - Palác Lucerna

Hledáte inspiraci pro bydlení?

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVarchitect.com je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2021 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl