Odebírat novinky
Úvod Zprávy a aktuality Historička umění Iris Meder je po smrti

Historička umění Iris Meder je po smrti

Historička umění Iris Meder je po smrti
15. 11. 2018 / Autor: orte-noe.at Popisek: Iris Meder

Dne 5. listopadu zemřela ve Vídni po boji s těžkou nemocí renomovaná historička umění Iris Meder (*1965 v Pforzheimu v Německu). Meder studovala dějiny umění na univerzitách ve Stuttgartu a ve Vídni, kde se od roku 1990 usadila natrvalo.

Byla členkou představenstva rakouské společnosti pro architekturu (ÖGFA), spolupracovnicí Židovského muzea ve Vídni a především autorkou řady publikací a výstav o středoevropské moderní a současné architektuře. Přičinila se o záchranu řady významných památek vídeňské moderny. Ve svých publikacích, přednáškách a výstavách se věnovala dílu Josefa Franka, Oskara Strnada, Otto Wagnera, Josefa Hoffmanna a Adolfa Loose. V říjnu 2014 přednášela o vídeňském modernismu ve vile Tugendhat.

Odborná scéna ztratila osobnost

Nejen rakouská, ale i mezinárodní odborná scéna ztrácí odchodem Iris Meder jednoho z nejuznávanějších, nejkompetentnějších a čile kooperujících historiků a kritiků.

archiweb, nyv

Hledáte inspiraci pro bydlení?

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVarchitect.com je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2020 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl