ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Zprávy a aktuality Metro D se vrací do územního plánu

Metro D se vrací do územního plánu

Metro D se vrací do územního plánu
30. 3. 2018 / Autor: Institut plánování a rozvoje hlavního města Prahy/ Popisek: Trasa linky metra D

Zastupitelstvo hlavního města Prahy schválilo zadání změny územního plánu, související s trasou metra D z Pankráce do Písnice. Upřesní se tak nejen její vedení v územním plánu, ale i okolí budoucích stanic metra. 

Změnou se upřesňuje, kudy metro povede a umístění stanic včetně jejich okolí. Přestože je na trasu už vydáno územní rozhodnutí, tak z důvodu zrušení předchozí změny soudem je třeba metro znovu v územním plánu upřesnit. Návrh by nyní měl zohlednit nové skutečnosti, například dohody s vlastníky pozemků potřebných pro výstavbu v Krči, čímž zjednoduší dohody potřebné k jeho realizaci.

Vlastníci pozemků před třemi lety zažalovali Magistrát hlavního města Prahy kvůli tomu, že neproběhlo strategické posouzení vlivu na životní prostředí. Soud tehdy vyhověl stěžovatelům. Aby se předešlo opětovným rozporům, město vede s vlastníky pozemků v Krči jednání, jejichž cílem je uzavření dohody o podobě území kolem stanic metra.

„Nejdále v jednání o budoucí výstavbě kolem metra jsme asi u Thomayerovy nemocnice, kde by nad budoucí stanicí metra měla vyrůst smíšená výstavba s respektem k památkově cennému areálu protilehlé nemocnice. Navazujeme tak na memorandum, které jsme s vlastníky před rokem podepsali a které zastropuje kapacitu výstavby na rozumné úrovni. Stejně jako v jiných rozvojových částech Prahy, i zde počítáme následně s územní studií,“ uvádí náměstkyně pražské primátorky Petra Kolínská.

Zpracování a vyhodnocení

Návrh změny s označením „Z2440“ teď bude zpracovávat Institut plánování a rozvoje hlavního města Prahy (IPR). Poté bude vyhodnocen její vliv na udržitelný rozvoj a po veřejném projednání a schválení zastupitelstvem se propíše do územního plánu. Změna by mohla být připravena za rok a půl.

Metro D, o kterém se dočtete také v našem článku „Od stolu do terénu: v létě by měl začít geologický průzkum pro stavbu metra D“, patří k prioritním projektům Prahy. Podle dosavadních plánů by mělo být provozu schopné do osmi let.

nyv

Další články na TV Architect:

Praha zkoumá možnosti prodloužení linek metra A a C

Doporučené pořady

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše
Nový díl

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

TV Architect představuje...

TV Architect představuje...

Osobnosti současné architektury

Osobnosti současné architektury

Díla architektů

Díla architektů

Architekti nové generace

Architekti nové generace

Chátrající skvosty

Chátrající skvosty

U jednoho stolu

U jednoho stolu

TV Architect v regionech

TV Architect v regionech

Konference architektury

Konference architektury

Akademie navrhování interiérů

Akademie navrhování interiérů


Hledáte inspiraci pro bydlení?


Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVarchitect.com je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2021 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu