Odebírat novinky
Úvod Zprávy a aktuality Praha zkoumá možnosti prodloužení linek metra A a C

Praha zkoumá možnosti prodloužení linek metra A a C

Praha zkoumá možnosti prodloužení linek metra A a C
23. 11. 2017 / Autor: Nina Fibigerová
#motol
další

Pražský dopravní podnik (DPP) nechal zpracovat studii, která má posoudit možnost prodloužení trasy A ze současné konečné stanice Nemocnice Motol na Letiště Václava Havla v Ruzyni. Druhá studie, která je také v přípravě, zkoumá možnosti prodloužení trasy metra C za Letňany do Čakovic. První studie by měla městu pomoci rozhodnout se mezi dvěma možnostmi spojení z centra metropole na letiště. Již několik let se diskutuje, zda by bylo lepší prodloužit k letišti metro, nebo zmodernizovat existující trať mezi Masarykovým nádražím a Prahou 6, s možností dalšího prodloužení až do Kladna. Pražská primátorka Adriana Krnáčová zdůraznila, že součástí studie by měly být i odhady nákladů a časových možností realizace. „Závěry této studie budou sloužit jako podklad k rozhodnutí, zda tato varianta bude z naší strany nadále variantou preferovanou. Takovéto rozhodnutí by se pochopitelně muselo promítnout minimálně do Strategického plánu, Metropolitního plánu, Zásad územního rozvoje a Projektu udržitelné mobility,“ uvedla. Náměstek primátorky Petr Dolínek dodal, že město rovněž zvažuje prodloužení metra A na východním konci Prahy v Hostivaři, čímž by se zlepšila obslužnost velkých sídlišť v Hostivaři, Horních Měcholupech a Petrovicích. Výsledky studie na prodloužení metra A na letiště by měly být známy v prosinci.

(Ilustrační foto: Magistrát hl. m. Prahy)

Čtěte také:

Metro D se vrací do územního plánu

Hledáte inspiraci pro bydlení?

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVarchitect.com je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2020 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu