Odebírat novinky
Úvod Zprávy a aktuality Město Plzeň postaví u hlavního nádraží kontejnery, které budou sloužit jako informační centrum

Město Plzeň postaví u hlavního nádraží kontejnery, které budou sloužit jako informační centrum

Město Plzeň postaví u hlavního nádraží kontejnery, které budou sloužit jako informační centrum
4. 4. 2021 / Autor: Štěpánka Šulanová, foto: archiv

Na volné ploše u postranního vstupu na vlakové nádraží v Plzni a na autobusový terminál bude do konce dubna postaveno několik kontejnerů. Doposud tady bylo volné prostranství, kterému se mezi místními přezdívá "ukrajinské" parkoviště. Nově by místo mělo symbolizovat atraktivní bránu do krajského města.

Místo, kudy lidé chodí na vlak nebo naopak přicházejí do města by se už za několik dnů mělo proměnit na kontejnerové městečko. Stát tady budou atypické kontejnery, které budou sloužit jako infocentrum.  Použito jich bude šest a čtyři pak vystavěné na sobě jako věž, z které bude vidět na střed města i vlakovou křižovatku. Součástí budou i dva uzamykatelné cykloboxy na kola a jeden na koloběžky a deset stánků postavených do L, které mají od června nabídnout zajímavou gastronomii.

Mezi infocentrem a stánky vznikne veřejně obslužná plocha, která se bude hodit k různým kulturním akcím a k setkávání. Na ploše budou dva stromy a prostor pro předzahrádky. Vzniknou tam také takzvané pobytové schody. Ve věži pak bude prezentační galerie, kde se budou konat přednášky o architektuře.

Všechny kontejnery kromě infocentra a věže budou mít zelené střechy, které by měly prostor ochlazovat. Součástí prostoru bude také park se stromy.

 

Hledáte inspiraci pro bydlení?

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVarchitect.com je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2021 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl