ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Architektura a development Veřejný sektor Kampus Hybernská se stane místem pro trávení volného času

Kampus Hybernská se stane místem pro trávení volného času

Kampus Hybernská se stane místem pro trávení volného času
21. 8. 2020 / Autor: Romana Landová, ČTK. Kampus propojuje Prahu. Foto: kampushybernska.cz, hlavní sál

Kampus v Hybernské ulici v Praze bude nově spravovat stejnojmenný zapsaný ústav, který založí pražský magistrát spolu s Univerzitou Karlovou (UK). Místo bude nabízet volnočasové aktivity jako přednášky, výstavy, workshopy, dobročinné akce či koncerty.

Kampus v Hybernské ulici v Praze nabídne v upravených prostorách místo pro výstavy mladých umělců, co-workingové centrum pro mezifakultní a meziuniverzitní spolupráci nebo cirkulární dílnu. „Před pěti lety šlo o vybydlený, zdevastovaný areál. Dnes tu vidíme, že i za investování relativně nízkých finančních prostředků jde dělat v městském majetku zajímavé věci," řekl radní hlavní města Jan Chabr (TOP 09). Město do kampusu podle něj od roku 2017, kdy se v místě začaly pořádat první akce, investovalo asi 25 milionů korun.

Místem střetávání obyvatel

V budoucnu bude provoz a produkci, které ročně stojí asi 15 milionů korun, přes vzniklý zapsaný ústav financovat především Univerzita Karlova a magistrát. UK by měla nést větší část provozních nákladů. Magistrát bude nadále projektu poskytovat nemovitosti. Kampus by podle Chabra mohl v budoucnu žádat i o dotace od Evropské unie nebo ministerstva školství.

Kampus má být podle radního místem, kde se střetávají studenti různých univerzit, zástupci města a jeho organizací i obyvatelé města. „Kampus Hybernská se stal místem, které propojuje Prahu, její obyvatele i návštěvníky, a Univerzitu Karlovu, její akademiky a studenty. Od studentských spolků, přes vzdělávací festivaly, výstavy, workshopy a swapy, dobročinné akce, představení knih, filmů, koncerty, přednášky, debaty, až po tisíce setkání na dvorku u kávy – Kampus Hybernská přináší do srdce města život a inspiraci,“ píše se na webu Kampusu. Do činnosti centra by se měly zapojit rovněž Vysoká škola uměleckoprůmyslová, Vysoká škola ekonomická, Česká zemědělská univerzita nebo České vysoké učení technické.

Příspěvek deset milionů

V areálu se nachází galerijní prostory, projekční a přednáškové sály, které by podle Chabra bylo v budoucnu možné z části pronajímat a financování kampusu tak zajistit i z dalších zdrojů. Do nově vzniklého zapsaného ústavu vloží UK peněžitý vklad jeden milion korun. Celkový příspěvek UK bude deset milionů, stejně jako hlavního města. V minulosti od Filozofické fakulty UK organizaci kampusu převzal rektorát univerzity, který bude mít svoje zástupce ve správní radě ústavu, stejně jako magistrát.

Psali jsme také:

Nový studentský kampus v Holešovicích nabídne velké kuchyně, restauraci nebo posilovnu

Parabolicky klenutý školní kampus na čínském venkově od Zaha Hadid Architects

Doporučené pořady

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše
Nový díl

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

TV Architect představuje...

TV Architect představuje...

Osobnosti současné architektury

Osobnosti současné architektury

Díla architektů

Díla architektů

Architekti nové generace

Architekti nové generace

Chátrající skvosty

Chátrající skvosty

U jednoho stolu

U jednoho stolu

TV Architect v regionech

TV Architect v regionech

Konference architektury

Konference architektury

Akademie navrhování interiérů

Akademie navrhování interiérů


Hledáte inspiraci pro bydlení?


Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVarchitect.com je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2021 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu