ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Zprávy a aktuality Jiří Mužík ze SOLODOOR o výběru interiérových dveří, partnerském přístupu a unikátních řešeních

Jiří Mužík ze SOLODOOR o výběru interiérových dveří, partnerském přístupu a unikátních řešeních

Jiří Mužík ze SOLODOOR o výběru interiérových dveří, partnerském přístupu a unikátních řešeních
15. 5. 2024 / Autor: SOLODOOR, Foto: Dveře SONET 2 s povrchem CPL SOLO 3D - dub přírodní a sklem SATINATO

S výběrem interiérových dveří se dříve či později v životě potká prakticky každý z nás. Jaký je první krok? Na co si dát pozor? Kdo nám nejlépe poradí a celý proces usnadní? Praktické informace i tipy v rozhovoru prozradí Jiří Mužík, obchodní ředitel společnosti SOLODOOR a.s., předního českého výrobce interiérových dveří a zárubní.

Jiří Mužík, obchodní ředitel společnosti SOLODOOR a.s.

Interiérové dveře jsou součástí prakticky každého zařizování či větší rekonstrukce bytu nebo domu. Jak si správně vybrat, aby nám dveře sloužily mnoho let?

Nejdříve bychom si měli říct, do jaké místnosti dveře vybíráme a co od nich očekáváme. Dle toho pak volíme typ – klasické otočné či posuvné a v případě otočných dveří také orientaci - levé či pravé. Posuvné dveře jsou ideálním řešením zejména do prostorů, ve kterých bojujeme s nedostatkem místa.

Dále je potřeba si promyslet, jestli chceme dveře plné, prosklené či celoskleněné. Plné se hodí do místností, ve kterých chceme zachovat soukromí, např. do ložnice. Prosklené a celoskleněné pak do místností, do kterých si přejeme dostat více přirozeného světla a soukromí zde není tak důležité, např. mezi chodbu a obývací pokoj. Použití dveří se sklem není potřeba se obávat – při jejich výrobě je možné použít kalené bezpečnostní sklo, které se jen tak nevysype, i když se s dveřmi bouchne trochu důrazněji. Pokud by ale přece jen došlo k jeho narušení, pak se podobně jako autosklo rozsype na drobné neostré úlomky, o které se nelze pořezat.

Důležitým rozhodnutím je volba povrchu dveří, ten by měl odpovídat intenzitě „provozu“ v domácnosti. Nejlevnější variantou, která má ale poměrně nízkou odolnost proti poškození, je fólie. Pokud požadujeme vysokou odolnost proti vnějším vlivům a mechanickému poškození, je ideální volbou laminátový povrch neboli CPL. Další variantou povrchové úpravy je lak, díky kterému je možné dosáhnout přesného odstínu barvy dveří dle vašeho přání, a ladit jej tak s dalšími prvky interiéru.

Foto: Dveře s oblou hranou

Dveře s oblou hranou

A poté již přichází na řadu to, co většina z nás považuje za nejzajímavější součást procesu, tedy volba dekoru? 

Dekor je z pohledu mnoha zákazníků tím hlavním aspektem, na který se soustředí. A protože co zákazník, to jiný vkus, musí být naše nabídka opravdu široká – nabízíme klasické jednobarevné, dekor betonu i dokonalou imitaci dřeva. Praktickou pomůckou, která výběr usnadňuje, je náš konfigurátor, který je k dispozici zdarma na webových stránkách www.sestavsidvere.cz. Do tohoto nástroje pro tvorbu vizualizací je možné nahrát vlastní fotografie a zkoušet si různé modely dveří a dekory z naší nabídky v konkrétním interiéru. Konfigurátor může klient využít sám z pohodlí vlastního domova, nebo se může obrátit na profesionály na našich prodejnách, kteří mu rádi pomohou.  

Ještě bych ale rád upozornil, že při výběru interiérových dveří bychom rozhodně neměli zapomínat na zárubně, které jsou v zásadě základem každého dveřního kompletu. Typ zárubní vybíráme podle toho, jaké dveře do nich budeme instalovat, případně v závislosti na tom, jestli budeme zárubeň umisťovat do nového stavebního otvoru, nebo jestli potřebujeme pouze skrýt původní zárubeň.

Ale určitě to ještě není vše, na co si dát pozor.

Za zcela zásadní považuji správné zaměření dveří. Nejedná se o úplně jednoduchou záležitost a chyba znamená velké komplikace. Pokud si nejste jistí, svěřte tento úkol našim odborníkům s mnohaletými zkušenostmi.

Vhodné je zamyslet se nad tím, jestli v dané místnosti nejsou nějaké specifické podmínky, protože dveře jsou především funkční prvek domácnosti. Například pro kuchyň a koupelnu je charakteristické nárazové střídání teplot a vysoká vlhkost. V tomto případě bych volil dveře s úpravou KLIMA, která skvěle eliminuje rozdíly v teplotě a vlhkosti mezi jednotlivými místnostmi. Díky tomu se vám dveře nezkroutí, neprohnou ani jinak nezdeformují. Existují ale i další v určitých případech velmi praktické funkce např. protihluková, protipožární, bezpečnostní atp.

Dalším častým kamenem úrazu je správné namontování. Pokud si na to sami netroufáte a chcete mít jistotu, objednejte si naše proškolené montážníky.

Podle toho, jak to popisujete, je správný výběr dveří poměrně složitou a časově náročnou záležitostí. Dá se tento proces nějak usnadnit a urychlit?

Určitě ano, jsme si vědomi toho, že ne každý se chce výběrem dveří do detailů zabývat, proto v našich značkových prodejnách nabízíme odborné poradenství. Profesionální personál od zákazníka zjistí jeho představy a požadavky, pomůže mu zorientovat se v nabídce a doporučí mu vhodné řešení. Zkrátka se s námi podělíte o své představy a požadavky a o zbytek procesu se postaráme my – fungujeme jako váš partner disponující odbornými znalostmi. V prodejnách je také možnost si tzv. naživo prohlédnout a osahat jednotlivé typy dveří, různé povrchy i dekory.

Váš výrobní závod sídlí v západočeské Sušici, proč právě tam?

V Sušici vyrábíme od roku 1997, ale kořeny firmy SOLO sahají hlouběji do historie dřevařského průmyslu v Sušici, která se celosvětově proslavila výrobou sirek. Navazujeme tedy na dlouhodobou tradici a klademe důraz na českou výrobu určenou především pro české zákazníky. Máme zde také vlastní inovační oddělení, která se soustředí na vývoj nových produktů a technických řešení.

Jaká zajímavá a unikátní řešení můžete zákazníkům nabídnout?

Designovým produktem pro milovníky minimalismu jsou naše reverzní dveře, které charakterizuje perfektně splývající rovina dveří a zárubní a skryté závěsy. Díky tomu má dveřní set elegantní vzhled a je zároveň praktický do interiérů, ve kterých je potřeba šetřit místem. Reverzní dveře se totiž otevírají v opačném směru – do zárubně a díky tomu potřebují méně místa pro otevírání v prostoru.

Foto: Reverzní dveře

Pro milovníky dřeva máme v našem portfoliu speciální laminátové povrchy SOLO MATRIX a CPL SOLO 3D, které vynikají autentickým dřevěným vzhledem a dokonale imitují jeho strukturu nejen na pohled, ale i na dotek – pohmatem je možné cítit jemné drážky. Jejich výhodou oproti dýze a přírodnímu dřevu je vysoká odolnost vůči vnějším vlivům i mechanickému poškození, snadná údržba, stálost barvy a v neposlední řadě i nižší cena.

Foto: Posuvné dveře na stěnu_posuvný systém PATRIOT. Dveře z řady KLASIK_plné. Povrch CPL SOLO 3D - dub bělený

Dále nabízíme na českém trhu unikátní oblou hranu dveří, která propojuje funkčnost s kvalitou a designem. Více informací najdete na www.solodoor.cz

Doporučené pořady

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

TV Architect v regionech

TV Architect v regionech

TV Architect představuje...

TV Architect představuje...

TV Architect na Slovensku

TV Architect na Slovensku

Už máte klon umělé inteligence?

Už máte klon umělé inteligence?

U jednoho stolu

U jednoho stolu

Osobnosti současné architektury

Osobnosti současné architektury

Chátrající skvosty

Chátrající skvosty

Fotovoltaika pro firmy a developerské projekty

Fotovoltaika pro firmy a developerské projekty

Díla architektů a designérů

Díla architektů a designérů

Architekti nové generace

Architekti nové generace

Konference architektury

Konference architektury

Akademie navrhování interiérů

Akademie navrhování interiérů


Hledáte inspiraci pro bydlení?


© 2024 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl