Odebírat novinky
Úvod Zprávy a aktuality Ivo Mahel: Nádraží a železniční tratě, II. díl

Ivo Mahel: Nádraží a železniční tratě, II. díl

Ivo Mahel: Nádraží a železniční tratě, II. díl
17. 8. 2018 / Autor: paseka.cz Popisek: Obálka knihy Nádraží a železniční tratě, II. díl

Jak vypadaly nebo dnes vypadají zaniklé, proměněné a ohrožené stavby na pražské periferii? Jaké skvosty ztratilo hlavní město? Podívejte se s TV Architect na další kus pražské historie.

V rámci edice Zmizelá Praha navazuje svazek na úspěšný první díl knihy Kateřiny Bečkové Nádraží a železniční tratě, vydaný v roce 2009. Pokračuje v dokumentování změn, kterými v toku času procházejí železniční tratě, nádraží a zastávky. Tentokrát se zaměřuje především na okrajové části Velké Prahy, kde hned několik traťových úseků prošlo v posledních letech rozsáhlými přestavbami. Mnohé objekty přitom buď zcela zanikly, nebo byly až k nepoznání změněny. Na nejbližší léta jsou naplánovány rozsáhlé přestavby železničních tratí a budov, takže tato publikace se snaží zdokumentovat současný stav a uchovat ho alespoň v této formě pro budoucnost.

Bližší informace najdete na webu nakladatelství Paseka.

nyv

Hledáte inspiraci pro bydlení?

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVarchitect.com je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2021 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl