Odebírat novinky
Úvod Veřejný sektor Volnočasové zóny Humpolecký park Stromovka prošel revitalizací, přibyla i kavárna a hřiště

Humpolecký park Stromovka prošel revitalizací, přibyla i kavárna a hřiště

Humpolecký park Stromovka prošel revitalizací, přibyla i kavárna a hřiště
18. 1. 2019 / Autor: OK PLAN ARCHITECTS s. r. o. Popisek: Vizualizace nového parku Stromovka

V Humpolci na Pelhřimovsku skončila rozsáhlá revitalizace parku Stromovka v centru města spojená s výstavbou nového hřiště a kavárny. Znovuoživení parku přišlo údajně na třicet sedm milionů korun. Veřejnost bude moci park využívat zřejmě až v květnu nebo červnu letošního roku, aby mohl vzejít trávník, který se nepodařilo vypěstovat před zimou. Podle původního plánu měla revitalizace skončit loni v listopadu, řekl Vlastimil Brukner, místostarosta města.

Pod parkem jsou opravené všechny inženýrské sítě, je prosvětlený, zmizela nevzhledná zákoutí křovin, přibylo dětské hřiště. Stavělo se podle projektu firmy OK Plan Architects, který zvítězil v architektonické soutěži vypsané městem v roce 2014. Součástí revitalizace byla i stavba kavárny, pro kterou město teprve bude hledat provozovatele. Hlavní podmínkou bude to, aby chod kavárny sladil s potřebami města, protože kavárna má být zázemím pro kulturní akce pořádané ve městě.

Kulturní centrum 8smička

Revitalizace parku podle Bruknera výrazně vylepšila nejstarší část města. Její součástí je kromě Stromovky také Horní a Dolní náměstí a kulturní centrum 8smička, které vzniklo v bývalé textilní továrně a je v provozu od dubna loňského roku.

Humpolec chtěl původně do revitalizace parku investovat asi patnáct milionů korun. Později se podle Bruknera rozšířil záměr a cena se proto zvýšila. O konečných nákladech rozhodla soutěž, do které se přihlásily čtyři firmy. „Bohužel ta zakázka spadla do období, kdy bylo zakázek hodně a firem míň,“ dodal Brukner.

nyv

Hledáte inspiraci pro bydlení?

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVarchitect.com je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2021 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl