ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Architektura a development Architektura a urbanismus Gabriel Loci se mění v galerijní prostor, začíná Designblok 2020

Gabriel Loci se mění v galerijní prostor, začíná Designblok 2020

Gabriel Loci se mění v galerijní prostor, začíná Designblok 2020
7. 10. 2020 / Autor: Zuzana Duzbabová, Foto: Designblok

Špičkový český design, umělecké instalace a tematické expozice. To jsou hlavní lákadla letošní akce Designblok 2020, která začíná dnešním dnem a potrvá až do neděle. Celý festival probíhá za přísných hygienických opatření, kterým se musel uzpůsobit i program. Novinkou letošního ročníku je také možnost virtuální prohlídky.

„Vzhledem k tomu, že těžištěm Designbloku jsou výstavy, můžeme za dodržení přísných hygienických podmínek 7. října otevřít. Zrušit jsme museli veškerý festivalový program, který by nás řadil mezi hromadné akce, jako jsou přednášky, vernisáže, workshopy, diskuse, módní přehlídky a společenské akce, včetně slavnostního zahájení. Jsem velmi ráda, že i v takto složitém období se na výstavě Designblok představí celá české designérská špička, včetně renomovaných výrobců a školních ateliérů,“ uvedla ředitelka Designbloku Jana Zielinski.

Prostory proto budou rozděleny tak, aby v jednotlivých výstavních sálech nebylo v jednu chvíli více než deset osob najednou. Každý sektor má oddělený vstup i východ. Některé jsou placené, jiné zdarma. Samozřejmostí jsou také roušky, rozestupy nebo dezinfekce.

Na několika místech bude k vidění celkem 227 expozic tvůrců i výrobců. Velký důraz letos kladli organizátoři na zastoupení tuzemských autorů. Centrální prostor Designerie i hlavní výstavu Vášeň letos zpracoval Jan Plecháč.

„Mým cílem bylo vdechnout život morálně i technicky zastaralé věci za pomoci šikovných mistrů hned několika řemesel, kteří by se za normálních okolností u jednoho projektu asi nikdy nepotkali. Mistři svého řemesla, kteří vystupují ze své komfortní zóny, pracují na společném cíli a nechávají si nahlížet přímo pod ruce,“ popsal designér Jan Plecháč. V jedné dílně se tak potká tým stavitelů motorek, sedláři, brusiči, ale i šperkaři a ilustrátoři.

Na festival mohou lidé zavítat i online! Na webových stránkách Designbloku si mohou návštěvníci díky speciálním 3D scanům prohlédnout všechny instalace. Virtuální prohlídky budou k vidění až do konce října.

„Samotný konvent, proměněný v galerijní prostor bude tvořit zajímavý kontrast s instalacemi současného designu. Rajská zahrada v podání Jana Plecháče, křížová chodba s lampami Lucie Koldové, ale i jednotlivé cely řádových sester, refektář a další historické prostory budou hostit novinky začínajících i etablovaných designérů,“ dodala ředitelka festivalu.

Podrobný program včetně plánu a seznamu vystavovatelů najdete na webových stránkách designblok.cz. Lístky je možné zakoupit online i na místě. 

Doporučené pořady

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše
Nový díl

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

TV Architect představuje...

TV Architect představuje...

Osobnosti současné architektury

Osobnosti současné architektury

Díla architektů

Díla architektů

Architekti nové generace

Architekti nové generace

Chátrající skvosty

Chátrající skvosty

U jednoho stolu

U jednoho stolu

TV Architect v regionech

TV Architect v regionech

Konference architektury

Konference architektury

Akademie navrhování interiérů

Akademie navrhování interiérů


Hledáte inspiraci pro bydlení?


Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVarchitect.com je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2021 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu