Odebírat novinky
Úvod Zprávy a aktuality Developer si nechal vybudovat honosné panství v chráněné oblasti, podle soudu jej musí zbourat

Developer si nechal vybudovat honosné panství v chráněné oblasti, podle soudu jej musí zbourat

Developer si nechal vybudovat honosné panství v chráněné oblasti, podle soudu jej musí zbourat
23. 4. 2019 / Autor: Profimedia Popisek: Château Diter ŕ Grasse leží mezi městy Nice a Cannes na jihu Francie

Developer Patrick Diter, který si na jihu Francie postavil panství v přepočtu za 1,5 miliardy korun, čelí obvinění za nelegální stavbu. Rozhodl o tom tamní soud, podle kterého nedostal Diter ke stavbě povolení a musí panství zbourat.

Majitel Patrick Diter má na demolici celého objektu osmnáct měsíců. Pokud termín nedodrží, bude muset zaplatit v přepočtu jedenáct tisíc korun za každý den, kdy stavba na pozemku stojí.

Už teď přitom čelí pokutě ve výši šest milionů korun, potvrdil televizi CNN zástupce soudu Pierre-Jean Gaury.

Panství v chráněné oblasti

Panství za téměř 1,5 miliardy korun si Patrick Diter postavil na okraji francouzské Riviéry, v chráněné krajinné oblasti. Pozemek sice koupil legálně, stavbu už si ale schválit nenechal.

Původní dům v jihofrancouzském stylu přestavěl na renesanční panství. Objekt má celkem osmnáct pokojů, bazén, fontány a dvě přistávací plošiny pro vrtulníky. Sousedi si navíc stěžovali, že majitel pořádá v panství hlučné večírky a místo tak připomínalo scény z filmu Velký Gatsby.

Z Itálie sešlo 

Sám Diter se k demolici zatím nevyjádřil. V roce 2017 řekl francouzskému magazínu Paris Match, že s manželkou hledají vilu v italském Toskánsku. Z toho ale sešlo, když pár objevil právě francouzskou Riviéru.

red

Hledáte inspiraci pro bydlení?

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVarchitect.com je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2021 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl