Odebírat novinky
Úvod Architektura a urbanismus Urbanismus David Pavlišta bude městským architektem v Jablonci nad Nisou

David Pavlišta bude městským architektem v Jablonci nad Nisou

David Pavlišta bude městským architektem v Jablonci nad Nisou
13. 3. 2019 / Autor: www.jizerske-hory.cz Popisek: Jablonec nad Nisou

Jablonec nad Nisou bude mít od dubna městského architekta, bude jím David Pavlišta. Zvítězil ve výběrovém řízení v konkurenci dalších sedmi uchazečů. Pavlišta pomůže městu s přípravou koncepčních dokumentů, kultivací veřejných prostranství i komunikací s investory. Po jednání městské rady to novinářům řekl Jakub Chuchlík, náměstek primátora pro rozvoj.

Svého městského architekta mají už dlouhá léta v Semilech, loni s ním začali spolupracovat i v České Lípě. V sousedním Liberci má radnice dokonce sedmičlennou Radu architektů.

Náplň práce městského architekta

„Samozřejmě, že ta pozice není všespásná a Jablonec se tím okamžikem nestane mnohem krásnějším městem hned, nicméně je to první z důležitých kroků. Úřad je plný schopných úředníků, ale není tu člověk, který by se věnoval kreativnímu pohledu na rozvoj města. To je asi těžištěm té práce,“ řekl Chuchlík. Městský architekt by podle něj měl připravovat zadání pro architekty, navrhnout způsob výběru projektantů, fungovat bude jako odborný konzultant. Aby jeho práce byla flexibilní, město zvolilo externí spolupráci o předpokládaném rozsahu šest set hodin za rok.

Komise se shodla jednomyslně

Výběrové řízení bylo dvoukolové, přihlásilo se do něj podle Chuchlíka osm lidí. Do druhého kola postoupili čtyři. „Všichni kandidáti splňovali představu o tom, kdo by takovou činnost měl vykonávat,“ řekl Chuchlík. Na výběru Davida Pavlišty se podle něj komise shodla jednomyslně. „V Jablonci už v minulosti působil v poradním sboru architektů, ve své vlastní praxi se věnuje do velké míry veřejným prostranstvím a veřejným budovám,“ dodal. V rámci své diplomové práce na liberecké Fakultě architektury řešil Pavlišta jablonecké Horní náměstí.

red

Hledáte inspiraci pro bydlení?

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVarchitect.com je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2020 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu