Odebírat novinky
Úvod Zprávy a aktuality Chrudimská lokalita Na Haldách bude opravena

Chrudimská lokalita Na Haldách bude opravena

Chrudimská lokalita Na Haldách bude opravena
4. 2. 2019 / Autor: vyletnik.cz/ Vlastimil Vozka Popisek: Heřmanův Městec, zámek, dnes Domov důchodců

Heřmanův Městec na Chrudimsku letos opraví lokalitu Na Haldách, která se nachází v historickém jádru města. Opravy město připravovalo několik let, stát by měly sedmnáct milionů korun. ČTK to řekl starosta Josef Kozel. Práce podle něj začnou na jaře a skončí ještě letos.

Stavební úpravy budou prováděny v části historického jádra od městského úřadu po Masarykovo náměstí. Úsek vede památkovou zónou v místě dřívějšího náhonu a bývalého mlýna. „Je to poměrně velký kus území v historickém centru. Potřebuje předláždit nebo opravit opěrné zdi. Zakázka je už vysoutěžená, čekáme na harmonogram prací,“ řekl Kozel.

Na konci bude schodiště

Zídku stavebníci o něco zkrátí a posunou směrem k silnici. Na jejím konci bude schodiště, které plynule naváže na náměstíčko. V polovině zídky pak bude malé schodiště, které propojí horní chodník u řadových domků s dolní cestou pro pěší. Projekt počítá i s výsadbou několika stromů či popínavými rostlinami u fasád domů.

Investice do oprav lokality je největší položkou v letošním rozpočtu radnice. Pětitisícové město letos hospodaří se sto miliony korun, v kapitálových výdajích má vyčleněno 27,5 milionu.

čtk, nyv

Hledáte inspiraci pro bydlení?

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVarchitect.com je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2020 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu