Odebírat novinky
Úvod Zprávy a aktuality Česká architektka zvítězila v mezinárodní soutěži. Podle ní vznikne v Číně komplex budov

Česká architektka zvítězila v mezinárodní soutěži. Podle ní vznikne v Číně komplex budov

Česká architektka zvítězila v mezinárodní soutěži. Podle ní vznikne v Číně komplex budov
16. 7. 2018 / Autor: Eva Le Peutrec Popisek: Navržený komplex budov v čínském Šen-čenu

Česká architektka Eva Le Peutrec zvítězila v architektonické soutěži pro společnost Allied Architects International se sídlem v Šanghaji. Zkušenosti získávala v zahraničí, velký úspěch zaznamenala v necelých třiceti letech.

Součástí jejího projektu je komplex budov, který zahrnuje sto dvacet tisíc metrů čtverečních a skládá se z pětihvězdičkového hotelu, konferenčního a nákupního centra a dvou věží s apartmány. Soutěže se zúčastnila i jedna z největších architektonických firem světa, společnost Aedas. „Klientem je jedna z nejvýznamnějších čínských bank China Merchants Bank, která v minulosti spolupracovala s nejlepšími světovými architektonickými firmami, jako je například Mecanoo a další,“ řekla architektka.

Zkušenosti a první úspěchy 

Eva Le Peutrec studovala architekturu na Fakultě umění a architektury na Technické univerzitě v Liberci. První praktické zkušenosti v oboru získala v kanceláři Cee Architects v San Francisku, kam odjela ve svých dvaadvaceti letech. Poté zamířila do Šanghaje, kde ve svých devětadvaceti letech vyprojektovala první mrakodrap. Navrhla téměř třicet mrakodrapů včetně výškové budovy nad tři sta metrů a město pro milion obyvatel. Posledních sedm let žije v Tichomoří na Nové Kaledonii.

nyv

Hledáte inspiraci pro bydlení?

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVarchitect.com je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2021 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu