Odebírat novinky
Úvod Zprávy a aktuality Bývalý lihovar v Pardubicích padne. Nahradí jej společenské centrum

Bývalý lihovar v Pardubicích padne. Nahradí jej společenské centrum

Bývalý lihovar v Pardubicích padne. Nahradí jej společenské centrum
15. 5. 2019 / Autor: Wikimedia commons/ ŠJů Popisek: Pardubice

Demolice bývalého lihovaru v Pardubicích začne v červnu. Developerská firma na místě hodlá vybudovat multifunkční centrum. ČTK to řekl Pavel Schröfel zastupující v oblasti komunikace olomouckou společnost Redstone Real Estate. Areál mělo pronajaté město, využívalo ho jako záchytné parkoviště. Řidiči tam mohou naposledy odstavit auto v neděli 26. května.

„Jakmile nám město předá areál, najedou bagry a budou to tam bourat.“ řekl Schröfel.

Doba demoličních prací nebyla upřesněna. Areál bude veřejnosti nepřístupný od 1. června. Najatá firma zbourá uliční budovu bývalého lihovaru, vedle stojící objekt, v němž se nachází hudební klub, i menší stavby uvnitř areálu. „Město končí s nájmem jako první a ostatní nájemci už výpověď dostali,“ řekl Schröfel.

Místo pro trávení volného času

„Na prvním místě bude snaha eliminovat negativní dopady na okolní obytnou zástavbu či veřejný prostor, a to zejména z pohledu zvýšeného dopravního a hlukového zatížení,“ uvedla projektová manažerka společnosti Naďa Medunová.

Centrum podle Medunové nabídne různorodé spektrum služeb pro všechny věkové kategorie. Lidé se tam budou moci scházet a trávit volný čas. Součástí veřejného prostoru budou i parkovací plochy. Podrobněji společnost projekt představí zhruba do měsíce.

red

Hledáte inspiraci pro bydlení?

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVarchitect.com je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2021 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl