Odebírat novinky
Úvod Zprávy a aktuality Bývalá vojenská jídelna v Brně se promění v park pro veřejnost

Bývalá vojenská jídelna v Brně se promění v park pro veřejnost

Bývalá vojenská jídelna v Brně se promění v park pro veřejnost
15. 5. 2021 / Autor: Štěpánka Šulanová, foto: archiv

V Brně v Žižkově ulici odstartovaly v uplynulých dnech úpravy lokality brownfieldu Kadetka, kde stojí zchátralá bývalá vojenská jídelna. Do roka by zde měl vzniknout park za deset milionů korun. Sloužit bude veřejnosti jako místo pro relax a sport.

Území má přes 4000 m² a už více jak 30 let není využíváno. Snaha o obnovu tohoto místa trvá spoustu let.  Objekt na Kraví Hoře dokonce před deseti lety vyhořel a v poslední době se v ruinách zabydlovali lidé bez domova.

Práce začaly likvidací náletových dřevin a ošetřením těch, které zůstanou. Následovat bude demolice a odvoz suti. Na tyto práce navážou terénní úpravy.

Samotné práce na parku zahrnují výsadbu téměř čtyř desítek nových stromů, a to javorů babyka a mléč, ptačích třešní a habrů. Dále bude v místě 139 vzrostlých více než dvoumetrových habrových keřů, ale také stovky narcisů. Chybět nebude mobiliář, stojany na kola nebo venkovní posilovací prvky a grily.

Hledáte inspiraci pro bydlení?

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVarchitect.com je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2021 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl